STS
fot. x-kom AGO

kRaSnaL wygrał listopadowego FPL-a!

Listopadowa odsłona FACEIT Pro League dobiegła końca. A wspominamy o tym nie bez powodu, bo ostatecznie pierwsze miejsce w prestiżowych rozgrywkach zajął przedstawiciel polskiej sceny CS:GO! I to przedstawiciel dość niespodziewany. Jest nim bowiem Szymon „kRaSnaL” Mrozek, reprezentant x-kom AGO. Nastolatek z AGO najlepszy w FPL-u W ostatnim miesiącu najlepszy okazał się wszak kRaSnaL – […]

Listopadowa odsłona FACEIT Pro League dobiegła końca. A wspominamy o tym nie bez powodu, bo ostatecznie pierwsze miejsce w prestiżowych rozgrywkach zajął przedstawiciel polskiej sceny CS:GO! I to przedstawiciel dość niespodziewany. Jest nim bowiem Szymon „kRaSnaL” Mrozek, reprezentant x-kom AGO.

Nastolatek z AGO najlepszy w FPL-u

W ostatnim miesiącu najlepszy okazał się wszak kRaSnaL – zaledwie 18-letni reprezentant AGO. Polak w minionym miesiącu rozegrał w sumie 62 spotkania, z czego wygrał 41, to natomiast przełożyło się na 1935 zdobyte punkty. To o 45 więcej niż Alexandru „l0rd-dll” Băicianu z Rumunii, który finiszował tuż za plecami członka Jastrzębi. Dzięki temu to właśnie kRaSnaL zgarnął główną nagrodę, jaką w FPL-u jest czek o wartości 4,5 tysiąca dolarów, dołączając do grona innych polskich graczy, którzy w przeszłości triumfowali w rozgrywkach FACEITA.

Jednym z takich zawodników jest Piotr „morelz” Taterka, który w listopadzie również pokazał się z bardzo dobrej strony. Członek Teamu ESCA Gaming wygrał 62 ze 117 pojedynków i tym samym dopisał do swojego konta 1883 punkty. To z kolei pozwoliło mu stanąć na najniższym stopniu podium i wzbogacić się o 2 tysiące dolarów. Na tym jednak lista nagrodzonych Polaków się kończy, bo np. Paweł „innocent” Mocek czy też Karol „rallen” Rodowicz zajęli odleglejsze lokaty. Żaden z naszych rodaków nie zawojował też dywizji Challenger – najwyżej notowany Brajan „dgl” Lemecha znalazł się dopiero na 14. pozycji.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
ShowMaker, Canyon, DWG KIA, Worlds 2021

DWG KIA prezentuje nowy skład LoL-a na nadchodzący sezon

Przez kilka ostatnich dni nie otrzymaliśmy wielu wieści z transferowej karuzeli League of Legends, ale dziś mamy całkiem interesujące informacje. Swój...