Cloud9 przeprowadza ogromne zmiany w swoim sztabie szkoleniowym. Niedawno poznaliśmy pełny skład, jaki będzie reprezentować barwy Chmur. Teraz wiemy, że organizacja będzie musiała przeprowadzić gruntowną przebudowę w swoich szeregach. Dzisiaj w nocy dowiedzieliśmy się, że formację opuszczą Alfonso "Mithy" Rodríguez, Kim "Reignover" Yeu-jin oraz Jonathan "Westrice" Nguyen.

Cloud9 robi porządki na ławce trenerskiej

To wiele mówi o sytuacji tej ekipy w minionym sezonie. Zmiany personalne w składzie dywizji League of Legends to nie koniec roszad. Przed rozpoczęciem kolejnych rozgrywek Chmury dokonają też zmian na pozycjach trenerów. Tyczy się to nie tylko szkoleniowców pierwszego składu, ale także głównego trenera akademii. Cloud9 z pewnością oczekiwało innych rezultatów w League of Legends Championship Series. Nic więc dziwnego, że widzimy przetasowania przed następnym sezonem. Sprowadzenie takiego nazwiska jak Luka "Perkz" Perković wyrażało ambicję organizacji. Z takim zawodnikiem każdy inny rezultat niż mistrzostwo Ameryki Północnej byłby rozczarowaniem.

Podopiecznym Mithy'ego nie udało się dotrzeć nawet do finału. Dobre występy na Worlds 2021 najwyraźniej nie miały większego znaczenia, jeśli chodzi o utrzymanie statusu quo i przyszła pora na dogłębne zmiany. W nocy dowiedzieliśmy się, że skład opuszcza nie tylko Hiszpan, ale także jego asystent – Reignover. Koreańczyk był związany z Chmurami od maja 2019 roku z dziewięciomiesięcznym epizodem w akademii.

À propos akademii, z tą pożegna się główny szkoleniowiec. Westrice był związany z formacją od 2015 roku, wtedy jeszcze jako zmiennik zawodników. Od 2017 roku przeszedł na ławkę trenerską C9 Academy. W okresie od grudnia 2019 do listopada 2021 roku pomagał też przy głównym składzie organizacji. Chociaż wyniki drużyny tragiczne nie były (druga lokata w letnich i wiosennych playoffach NA Academy) to najwidoczniej nie wystarczyły, aby nie doszło do zmian w tym zakresie.

W najbliższych dniach rozpocznie się bootcamp zespołu, co oznacza, że najprawdopodobniej wkrótce poznamy też nowych szkoleniowców C9.