Jedna z najbardziej ekscytujących formacji na scenie League of Legends w Ameryce Północnej ogłosiła właśnie swój skład na sezon 2022. Cloud9 za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych oficjalnie potwierdziło plotki, jakoby Ibrahim "Fudge" Allami miał występować w roli midlanera. Mało tego, zawodnik wraz z właścicielem organizacji Jackiem Etienne przedstawił cały lineup, jaki będziemy mogli oglądać w ramach rozgrywek League of Legends Championship Series.


Śledź transfery na scenie League of Legends:


 

Cloud9 bez znanych gwiazd, ale za to znowu z potencjałem

Nie od dzisiaj wiadomo było, że Chmury dokonają jakichś zmian w dywizji LoL-a. Wraz z odejściem Luki "Perkza" Perkovicia powstała ogromna luka na środkowej alei. Ostatnio dowiedzieliśmy się też przecież o odejściu Philippe'a "Vulcana"  Laflamme'a z organizacji. Brak kolejnego mistrzostwa LCS zabolał fanów oraz włodarzy formacji, stąd też decyzja o gruntownej przemianie. Teraz jednak już wiemy, na czym C9 stoi i jak będzie wyglądać dość spora przebudowa tego składu.

Na górnej alei zobaczymy Parka "Summita" Woo-tae, który przybędzie do Ameryki Północnej z koreańskiej ekipy Liiv SANDBOX. W roli leśnika niezmiennie pozostanie Robert "Blaber" Huang. Na środku barwy C9 reprezentować będzie wspomniany już Fudge, natomiast strzelcem dla organizacji zostanie Kim "Berserker" Min-cheol. To zaledwie 18-letni zawodnik, którego niektóre osoby mogą kojarzyć z akademii T1. Rola wspierającego nie jest jeszcze do końca ustalona, ale wiemy, że będzie to Kim "Winsome" Dong-keon albo Jonah "Isles" Rosario. Decyzja w sprawie tego, kto będzie głównym supportem zapadnie podczas trwającego w Korei bootcampu.

Wiele osób z pewnością zdziwi brak Jespera "Zvena" Svenningsena. W filmie opublikowanym na Twitterze Etienne wraz z Fudgem tłumaczą, że chociaż jest on świetnym graczem, prawdopodobnie w tej roli lepiej spełni się Berserker. Nie wiadomo jeszcze jaki los czeka Europejczyka, ale niewykluczone, że będzie nadal reprezentował barwy C9 w lidze akademii.

Skład Cloud9 na najbliższy sezon:

Park "Summit" Woo-tae
Robert "Blaber" Huang
Ibrahim "Fudge" Allami
Kim "Berserker" Min-cheol
Kim "Winsome" Dong-keon/Jonah "Isles" Rosario