STS
fot. Riot Games

Cloud9 w komplecie. Fudge zagra na midzie, Zven poza składem

Jedna z najbardziej ekscytujących formacji na scenie League of Legends w Ameryce Północnej ogłosiła właśnie swój skład na sezon 2022. Cloud9 za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych oficjalnie potwierdziło plotki, jakoby Ibrahim „Fudge” Allami miał występować w roli midlanera. Mało tego, zawodnik wraz z właścicielem organizacji Jackiem Etienne przedstawił cały lineup, jaki będziemy mogli oglądać w ramach rozgrywek League of Legends Championship Series.


Śledź transfery na scenie League of Legends:


 

Cloud9 bez znanych gwiazd, ale za to znowu z potencjałem

Nie od dzisiaj wiadomo było, że Chmury dokonają jakichś zmian w dywizji LoL-a. Wraz z odejściem Luki „Perkza” Perkovicia powstała ogromna luka na środkowej alei. Ostatnio dowiedzieliśmy się też przecież o odejściu Philippe’a „Vulcana”  Laflamme’a z organizacji. Brak kolejnego mistrzostwa LCS zabolał fanów oraz włodarzy formacji, stąd też decyzja o gruntownej przemianie. Teraz jednak już wiemy, na czym C9 stoi i jak będzie wyglądać dość spora przebudowa tego składu.

Na górnej alei zobaczymy Parka „Summita” Woo-tae, który przybędzie do Ameryki Północnej z koreańskiej ekipy Liiv SANDBOX. W roli leśnika niezmiennie pozostanie Robert „Blaber” Huang. Na środku barwy C9 reprezentować będzie wspomniany już Fudge, natomiast strzelcem dla organizacji zostanie Kim „Berserker” Min-cheol. To zaledwie 18-letni zawodnik, którego niektóre osoby mogą kojarzyć z akademii T1. Rola wspierającego nie jest jeszcze do końca ustalona, ale wiemy, że będzie to Kim „Winsome” Dong-keon albo Jonah „Isles” Rosario. Decyzja w sprawie tego, kto będzie głównym supportem zapadnie podczas trwającego w Korei bootcampu.

Wiele osób z pewnością zdziwi brak Jespera „Zvena” Svenningsena. W filmie opublikowanym na Twitterze Etienne wraz z Fudgem tłumaczą, że chociaż jest on świetnym graczem, prawdopodobnie w tej roli lepiej spełni się Berserker. Nie wiadomo jeszcze jaki los czeka Europejczyka, ale niewykluczone, że będzie nadal reprezentował barwy C9 w lidze akademii.

Skład Cloud9 na najbliższy sezon:

Park „Summit” Woo-tae
Robert „Blaber” Huang
Ibrahim „Fudge” Allami
Kim „Berserker” Min-cheol
Kim „Winsome” Dong-keon/Jonah „Isles” Rosario
Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

AWARIA po zaciętej rywalizacji pokonuje Incognito w drugim starciu BeContender #2

W drugim spotkaniu podczas VALORANTOWYCH zmagań w Warszawie AWARIA po dość wyrównanym starciu rozprawiła się z Incognito. Skutkiem zwycięstwa formacji...