W 2021 roku ENCE niespodziewanie stało się jedną z bardziej polskich drużyn na międzynarodowej scenie CS:GO. Obecnie wszak barw Ośmiornic bronią Paweł "dycha" Dycha i Olek "hades" Miśkiewicz, dziś jednak rodzima kolonia powiększyła się o kolejne nazwisko.


Śledź transfery na scenie Counter-Strike'a:


Od trenera Dr Pepper do analityka ENCE

Do ENCE dołączył bowiem Maksymilian "Trochu" Trocha, który zasilił sztab szkoleniowy formacji. 25-latek przez ostatnie miesiące odpowiedzialny był za wyniki Dr Pepper Teamu, gdzie pełnił rolę trenera, niemniej w nowym zespole powierzono mu funkcję analityka. Tę jeszcze do niedawna pełnił co prawda Frederik „LOMME” Nielsen, niemniej półtora tygodnia temu postanowił on powrócić do ojczyzny, gdzie związał się z Astralis. Tym samym Ośmiornice zostały bez osoby, która pomogłaby w analizowaniu gry.

Już teraz mam wiele pomysłów w kwestii tego, co możemy robić lepiej i bardziej efektywnie. A teraz wraz z Trochem będzie to możliwe. Przed nami też wiele nauki, ale liczę, że będzie to owocna współpraca. Trochu potrafi dostrzec pewne wzorce i detale, które są naprawdę ważne w pracy analityka. Być może na ten moment jest on nieco niedoświadczony i nieznany na scenie, ale zobaczyliśmy w nim ogromny potencjał. Sądzę, że możemy wzajemnie pomóc sobie w rozwoju i osiągnięciu naszych celów – zapewnił trener ENCE, Eetu "sAw" Saha.

Rekomendacja dychy

Jeżeli chodzi o dopasowanie ról i połączenie doświadczenia z niesamowitymi indywidualnymi umiejętnościami, to ten skład wygląda bardzo mocno. Mam nadzieję, że pomogę mu w wejściu na jeszcze wyższy poziom. Znam się z hadesem oraz dychą od lat i wcześniej miałem już okazję pracować z Pawłem, który już wtedy był prawdziwą bestią. Z kolei hades dzięki swojej pracy stał się snajperem, który bardzo szybko pokazał, na co go stać i z którym trzeba się liczyć. Wspaniale jest być częścią ich podróży – przyznał Trochu.

Co nie dziwi, za angażem Trochy stoi dycha, który od wielu lat przyjaźni się z nowym analitykiem ENCE i zarekomendował go do tej roli swojemu obecnemu pracodawcy. Pierwsze efekty tej współpracy będziemy mogli zobaczyć już przy okazji startującego dziś Intel Extreme Masters Winter 2021 w Sztokholmie. Ekipa naszych rodaków swoją przygodę ze szwedzką imprezą rozpocznie od meczu z Virtus.pro, który zaplanowany jest na godzinę 14:20.