I wszystko jasne – G2 Esports oficjalnie zaprezentowało skład na nadchodzący sezon League of Legends European Championship. Tym samym wiemy już, kto zagra u boku Marcina "Jankosa" Jankowskiego oraz Rasmusa "Capsa" Winthera, którzy jako jedyni pozostali w wyjściowej piątce z roku 2021. Dla śledzących z uwagą wszelkie doniesienia transferowe trójka nowych graczy nie będzie szczególnym zaskoczeniem, bo o nich mówiło się już od jakiegoś czasu.


Śledź transfery na scenie League of Legends z Cybersport.pl:


Nowa krew w G2

Na górnej alei zobaczymy Sergena "Broken Blade'a" Çelika, który w ostatnich miesiącach reprezentował barwy FC Schalke 04, które musiało sprzedać swoje miejsce w LEC. Tym samym będzie on kontynuował grę pod przewodnictwem Dylana Falco, który wczoraj również został oficjalnie przedstawiony jako nowy główny trener G2 Esports. Atutem z pewnością będzie doświadczenie w czołowych rozgrywkach LoL-a – nie tylko w Europie, ale też Ameryce Północnej. W końcu przez dwa lata to właśnie Çelik był głównym toplanerem TSM-u.

Doświadczeniem na najwyższym szczeblu kontynentalnej rywalizacji pochwalić się też może nowy wspierający Samurajów, czyli Raphaël "Targamas" Crabbé. W przypadku Belga jednak trzeba sięgnąć pamięcią znacznie dalej, bo aż do roku 2018. Wtedy, jeszcze ramach EU LCS, reprezentował on barwy Giants Gaming, jednak jego pierwszy – i jak dotąd jedyny – split w najbardziej prestiżowych europejskich rozgrywkach nie był szczególnie udany. Na osiemnaście gier udało się wygrać zaledwie siedem i z tym mało zachwycającym bilansem Giganci zajęli dopiero dziewiąte miejsce w fazie zasadniczej. W ostatnim czasie jednak Targamas zajmował już znacznie lepsze lokaty, co prawda w drugiej klasie rozgrywkowej, ale jednak. To właśnie on był częścią Karmine Corp, które przeszło do historii jako pierwszy obrońca mistrzowskiego tytułu European Masters.

CZYTAJ TEŻ:
Z S04 do G2. Oto nowy sztab Samurajów

Największą niewiadomą pozostaje jednak kompan 21-latka na dolnej alei, czyli Victor "Flakked" Lirola. Nowy botlaner G2 Esports nie może pochwalić się nawet po części takimi samymi osiągnięciami jak jego koledzy, bo jego największym sukcesem jak dotąd było wicemistrzostwo Hiszpanii. Osiągnięcia osiągnięciami, ale trudno wyobrazić sobie, aby tylko na ich podstawie G2 miało dokonać wyboru. Choć w kierunku Flakkeda powędrowało już wiele gorzkich słów, pozostaje tylko wierzyć w zmysł ocelote'a oraz jego podopiecznych. Kto wie, może właśnie ten skład przywróci G2 na tron, co nie udało się przecież najeżonej gwiazdami światowego formatu inkarnacji Samurajów z chociażby Martinem "Rekklesem" Larssonem na pokładzie?

Tak prezentuje się skład G2 Esports na nadchodzący sezon LEC:

Sergen "Broken Blade" Çelik
Marcin "Jankos" Jankowski
Rasmus "Caps" Winther
Victor "Flakked" Lirola
Raphaël "Targamas" Crabbé

Na koniec zapraszamy Was do obejrzenia wideo przygotowanego przez G2 Esports z okazji oficjalnej prezentacji nowego składu.