STS
fot. x-kom AGO

AGO czy PACT? Przed nami wielki finał Polskiej Ligi Esportowej

Już dziś trzeci i jednocześnie ostatni dzień lanowych finałów Polskiej Ligi Esportowej. A to oznacza, że już dziś poznamy triumfatorów dywizji profesjonalnej oraz dywizji mistrzowskiej, którzy zostaną nagrodzeni nie tylko pieniędzmi, ale również przepustkami do międzynarodowych rozgrywek. Dywizja profesjonalna w formie przystawki Najpierw ostateczne rozstrzygnięcia zapadną w dywizji profesjonalnej, gdzie naprzeciwko siebie staną Creative AVEZ […]

Już dziś trzeci i jednocześnie ostatni dzień lanowych finałów Polskiej Ligi Esportowej. A to oznacza, że już dziś poznamy triumfatorów dywizji profesjonalnej oraz dywizji mistrzowskiej, którzy zostaną nagrodzeni nie tylko pieniędzmi, ale również przepustkami do międzynarodowych rozgrywek.

Dywizja profesjonalna w formie przystawki

Najpierw ostateczne rozstrzygnięcia zapadną w dywizji profesjonalnej, gdzie naprzeciwko siebie staną Creative AVEZ oraz Ungentium. W tym wypadku dłuższą drogę do Warszawy musieli pokonać podopieczni Macieja „Luza” Bugaja, którzy podczas online’owej fazy play-offów musieli rozegrać aż dwa mecze, podejmując przy tym m.in. Dr Pepper Team. Ostatecznie jednak zespół wspierany przez Dominika „GruBego” Świderskiego osiągnął swój cel i teraz będzie mógł zmierzyć się z Ośmiornicami, z którymi poległ w fazie zasadniczej. Tak czy inaczej, to AVEZ będzie faworytem tej potyczki, której stawką jest nie tylko czek o wartości 5 tysięcy złotych, ale również bilet do European Development Championship Season 6 i dywizji mistrzowskiej PLE.

CZYTAJ TEŻ:
Co dalej z Anonymo? „Skład przejdzie gruntowną restrukturyzację”

A potem danie główne

Niemniej daniem głównym soboty będzie bez wątpienia wielki finał dywizji mistrzowskiej. W tym naprzeciwko siebie staną x-kom AGO oraz MAD DOG’S PACT, który ewidentnie ma patent na PLE. Podopieczni organizacji Marcina „padre” Kurzawskiego w przeszłości dwukrotnie mieli już okazję, by świętować mistrzostwo tych rozgrywek i teraz spróbują ustrzelić swoistego hat-tricka. Przeszkodzić im w tym będzie chciało jednak x-kom AGO. Jastrzębie ostatnimi czasy wyraźnie spuściły z tonu i z pewnością chciałyby przerwać niezbyt korzystną passę, by wznieść w końcu jakiś puchar. Aczkolwiek nagroda o wartości 41,5 tysiąca złotych z pewnością również będzie dla obu zespołu znaczącą motywacją.

Harmonogram dzisiejszych meczów Polaków w CS:GO:

4 grudnia
14:00 Creative AVEZ vs Ungentium BO3 transmisja
18:00 x-kom AGO vs MAD DOG’S PACT BO3 transmisja
Tagi: , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
cadiaN Heroic

IEM Winter: Heroic i Astralis wyeliminowane, dziś ostatnie mecze w grupach

Przed nami ostatni dzień fazy grupowej Intel Extreme Masters Winter 2021. Odbywające się w Sztokholmie zmagania – póki co – pełne są niespodziewanych...