Końcówka roku i sezonu to idealny moment na zmiany kadrowe. W związku z przerwą świąteczno-noworoczną, drużyny CS:GO i zawodnicy będą mieli więcej czasu na przeanalizowanie minionych miesięcy. Od kilku tygodni mówi się, że wśród formacji planujących transfery jest chociażby G2 Esports. Jednak kto by pomyślał, że Carlosa "ocelote'a" Rodrígueza Santiago miała przymierzać się do transferu Nicolaia "dev1ce" Reedtza?

dev1ce i NiKo w jednej drużynie?

Odpowiadając krótko: prawdopodobnie nikt. Jednak Owen "smooya" Butterfield zdradził, że niemiecka organizacja esportowa miała rzekomo interesować się sprowadzeniem Duńczyka do składu. Gdyby transfer doszedł do skutku, aktualny członek Ninjas in Pyjamasa połączyłby siły między innymi z Nikolą "NiKo" Kovačem. Duńczyk i Bośniak w jednej drużynie? Powstałaby prawdziwa mieszanka wybuchowa!

Rozbiliby bank, gdyby udało im się go zdobyć – powiedział zawodnik reprezentujący aktualnie Fnatic w programie HLTV Confirmed. Później przyznał również, że transfer ten był planowany jeszcze zanim G2 sięgnęło po Ilyę „m0NESY'ego” Osipova. – Możecie sobie wyobrazić dev1ce'a w G2? To byłoby szalone – dodał później smooya.

Transfer nie doszedł do skutku – prawdopodobnie – przez wysoką kwotę wykupu, jaką G2 miałoby zapłacić NIP-owi. Wydaje się więc, że duński snajper swoją karierę będzie kontynuował pod banderą szwedzkiej organizacji. Z kolei ekipa NiKo w najbliższych tygodniach prawdopodobnie przeprowadzi kilka zmian. m0NESY ma dołączyć do ekipy, jednak nie wiadomo, czyje miejsce zajmie. Jeśli wierzyć plotkom, jedynymi pewnymi swoich pozycji są kuzyni Kovač – NiKo i huNter-.