Jeszcze kilka lat temu Szwecja mogła pochwalić się posiadaniem kilku naprawdę mocnych składów Counter-Strike'a. Najlepszymi przykładami są Fnatic i Ninjas in Pyjamas, które w sumie wygrały cztery Majory CS:GO. Aktualnie sytuacja tamtejszej sceny wygląda zdecydowanie gorzej, ale statusu legend niektórym graczom nie sposób odmówić. Byli członkowie właśnie dwóch wspomnianych drużyn, a także kilka innych osób przekazało własne skiny na charytatywną aukcję.

Skins for Charity – charytatywna aukcja skinów

Grudzień to szczególny okres roku, w którego trakcie organizowanych jest wiele zbiórek i aukcji mających na celu pomóc najbardziej potrzebującym. Nie jest inaczej w tym przypadku. Osiem person reprezentujących szwedzką scenę Counter-Strike'a włączyło się do akcji "Skins for Charity". W jej ramach organizowana jest sprzedaż skinów do broni CS:GO, których właścicielami wcześniej byli profesjonalni zawodnicy i zawodniczki, twórcy treści czy osoby reprezentujące inne projekty. Zebrane środki trafią na konto Fundacji Ronalda McDonalda.

olofmeister przekazał skina od pashyBicepsa

Wśród osób, które uczestniczą w akcji jest chociażby Olof "olofmeister" Kajbjer. Aktualny reprezentant FaZe Clanu przekazał skina Asiimov do AWP, który wcześniej należał do... Jarosława "pashyBicepsa" Jarząbkowskiego. Jak czytamy na stronie, nasz rodak miał ją oddać Szwedowi niedługo po DreamHacku Winter 2014, podczas którego Fnatic użyło kontrowersyjnego boosta. Stąd skin został nazwany "Boostmeister". Byli członkowie legendarnego NIP-u, Christopher "GeT_RiGhT" Alesund, Adam "friberg" Friberg i Patrik "f0rest" Lindberg, na aukcję przekazali kolejno rękawice Crimson Web, M4A4 Asiimov i Bayonet Rust coat.

Do "Skins for Charity" włączyły się także inne osoby. Mikaela "Fragaria" Johansson (była  zawodniczka CS-a, aktualnie streamerka) przekazała nóż Ursus w wersji Marble Fade. Niffonen, streamerka, wsparła akcję AK-47 Case Hardened, a Vanessa "Nessa" Ahlström, aktualna zawodniczka GODSENT Female, oddała rękawiczki BLOODHOUND Snakebite. Fredrik "JAEGARN" Kempf, pracownik Ninjas in Pyjamas, wsparł aukcję, przekazując AWP Oni Taiji.

Na ten moment największym zainteresowaniem cieszy się ostatnia z wymienionych skórek. Najwyższa oferta za AWP Oni Taiji wynosi na ten moment 971 euro. Finał aukcji odbędzie się już jutro, 16 grudnia i rozpocznie się o 18:00. Transmisja dostępna będzie online.