STS
fot. Dota 2 The International

Dota Pro Circuit już na półmetku zmagań. Podsumowanie trzeciego tygodnia

Na półmetku pierwszej tury Dota Pro Circuit rezultaty w większości rozstrzygnęły, kto będzie walczyć o utrzymanie, a kto o awans na Majora. Formacje z czterema zwycięstwami są niemal pewne udziału w Majorze. Natomiast ekipy z przeciwnym bilansem będą potrzebowały spełnienia życzeń noworocznych, aby utrzymać się w pierwszej dywizji regionalnych lig. Bezbłędne Liquid; Secret daje drugie […]

Na półmetku pierwszej tury Dota Pro Circuit rezultaty w większości rozstrzygnęły, kto będzie walczyć o utrzymanie, a kto o awans na Majora. Formacje z czterema zwycięstwami są niemal pewne udziału w Majorze. Natomiast ekipy z przeciwnym bilansem będą potrzebowały spełnienia życzeń noworocznych, aby utrzymać się w pierwszej dywizji regionalnych lig.

Bezbłędne Liquid; Secret daje drugie życie Nigmie Galaxy

W poprzednim wpisie mówiliśmy o zachodnioeuropejskim DPC jako o lidze dwóch prędkości. Obecnie możemy powiedzieć, że liga dzieli się na trzy grupy. Pierwszą reprezentuje jedna drużyna w postaci Teamu Liquid, który dzięki zwycięstwu nad Tundrą Esports jest krok od kwalifikacji na Majora. Mistrz The International 7 cieszy się bilansem 4:0 w meczach i w każdym pozostałym starciu będzie zdecydowanym faworytem.

Drugi zbiór drużyn to ekipy walczące o top 4. Team Secret pomimo statusu faworyta odniósł porażkę z Nigmą Galaxy 0:2. Zespół Michała „Nishy” Jankowskiego wygląda niepewnie i musi się szybko dotrzeć. Więcej o meczu między Teamem Secret a Nigmą Galaxy przeczytacie tutaj. W wyniku tego spotkania Secret zminimalizował swoje szanse na zwycięstwo w pierwszej turze zachodnioeuropejskiej ligi.

Ostatnią grupą zespołów jest ta, która walczy o utrzymanie w pierwszej dywizji. Tutaj na szarym końcu są Coolguys, którzy do tej pory nie zdołali wygrać pojedynczej gry, a porażka z Alliance nie napawa optymizmem.

# Drużyna Mecze Bilans gier
1. Team Liquid 4 – 0 8 – 2
2. Team Tickles 3 – 1 7 – 2
3. OG 2 – 1 5 – 2
4. Team Secret 2 – 2 4 – 5
4. Tundra Eports 2 – 2 5 – 4
6. Alliance 1 – 3 2 – 6
6. Nigma Galaxy 1 – 3 2 – 6
8. Coolguys 0 – 3 0 – 6
Legenda:
Awans do górnej drabinki Majora
Awans do fazy grupowej Majora
Awans do fazy Wildcard Majora
Pozostanie w pierwszej dywizji
Spadek do drugiej dywizji

Ameryka Południowa już prawie rozstrzygnięta, EG w kryzysie

Thunder Predator i Beastcoast to formacje, które podchodziły do pierwszej tury tego sezonu południowoamerykańskiego Dota Pro Circuit z pozycji faworyta. W tej kwestii nic się nie zmieniło, bowiem obie nie tracą tempa i pewnie pokonały rywali 2:0. Jeśli liderzy tutejszego DPC utrzymają formę, możemy się spodziewać pierwszej porażki którejś z ekip w ostatnim tygodniu zmagań. Wtedy właśnie najprawdopodobniej dojdzie do bezpośredniego starcia między peruwiańskimi zespołami z boliwijskimi offlanerami.

# Drużyna Mecze Bilans gier
1. Thunder Predator 4 – 0 8 – 0
2. beastcoast 3 – 0 6 – 0
3. APU King of Kings 3 – 1 6 – 4
4. INF.UESPORTS 2 – 2 4 – 5
5. NoPing e-sports 1 – 2 3 – 4
6. Lava 1 – 3 3 – 6
6. Hokori 1 – 3 2 – 6
8. SG esports 0 – 4 1 – 8
Legenda:
Awans do górnej drabinki Majora
Awans do fazy grupowej Majora
Pozostanie w pierwszej dywizji
Spadek do drugiej dywizji

Na trzy tygodnie przed końcem północnoamerykańskiego Dota Pro Circuit jesteśmy świadkami słabej formy Evil Geniuses. Natomiast bliskie perfekcji pozostają Quincy Crew i Team Undying.  Te dwa zespoły 8 stycznia najprawdopodobniej rozstrzygną między sobą, kto wygra bezpośredni bilet do górnej drabinki pierwszego Majora sezonu. Pokrzyżować te plany może wspomniane Evil Geniuses, jeśli w nowym roku odzyska formę i zwycięży ze wszystkimi drużynami. To zadanie nie będzie należało do najłatwiejszych, bowiem wszyscy przyszli rywale EG obecnie są od nich wyżej w tabeli.

# Drużyna Mecze Bilans gier
1. Quincy Crew 4 – 0 8 – 2
2. Team Undying 3 – 0 6 – 0
3. 4 Zoomers 2 – 1 5 – 3
4. Evil Geniuses 2 – 2 5 – 4
5. Wildcard Gaming 2 – 2 5 – 4
6. Arkosh Gaming 1 – 3 2 – 7
6. Black N Yellow 1 – 3 4 – 7
8. simply TOOBASED 0 – 4 0 – 8
Legenda:
Awans do górnej drabinki Majora
Awans do fazy grupowej Majora
Pozostanie w pierwszej dywizji
Spadek do drugiej dywizji

BOOM roznosi konkurencję, T1 nie mogło rozegrać swojego meczu

BOOM Esports zgodnie ze zdaniem ekspertów miał się bić o awans na Majora. Jednak niewielu było na tyle odważnych, aby zakładać, że filipiński zespół po czterech meczach nie przegra ani jednej gry. Tym razem wyższość BOOM musiały uznać Motivate.Trust Gaming oraz ekipa byłego midlanera Teamu Secret, Yeika „MidOne’a” Nai Zhenga – Team SMG.

T1 nie rozegrało swojego meczu przeciwko Motivate.Trust Gaming. Przyczyną był wprowadzony patch, który uniemożliwił na dłuższą chwilę możliwość stworzenia działającego lobby. Beyond The Summit – organizator południowoazjatyckiego DPC – jeszcze nie ustalił terminu, w którym odbędzie się zaległy mecz.

TNC Predator przestało zaskakiwać swoją słabością i jest pierwszym kandydatem do spadku. OB.Neon nie rokuje o wiele lepiej, jednak ma nieznacznie łatwiejsze mecze przed sobą. Bezpośredni mecz między obiema formacjami wbije gwóźdź do trumny jednej z nich.

# Drużyna Mecze Bilans gier
1. BOOM Esports 4 – 0 8 – 0
2. T1 2 – 0 4 – 0
3. Execration 2 – 1 4 – 3
4. Fnatic 2 – 2 4 – 4
4. Motivate.Trust Gaming 2 – 2 4 – 4
4. Team SMG 2 – 2 4 – 4
7. OB.Neon 0 – 3 1 – 6
8. TNC Predator 0 – 4 0 – 8
Legenda:
Awans do górnej drabinki Majora
Awans do fazy grupowej Majora
Awans do fazy Wildcard Majora
Pozostanie w pierwszej dywizji
Spadek do drugiej dywizji

Czwórka faworytów w regionie CIS

PuckChamp dzięki zwycięstwu nad Virtus.pro wciąż prowadzi we wschodnioeuropejskim DPC, jednak po piętach depczą mu trzy formacje. Pierwszym pretendentem do tronu jest HellRaisers, które dwukrotnie odrobiło straty przeciwko AS Monaco Gambit. Drugi zespół to do tej pory bezbłędny Team Spirit. Mistrzowie świata z łatwością ograli czerwoną latarnię ligi – Team Empire. Ostatnim pretendentem jest Natus Vincere. NAVI do tej pory odniosło zwycięstwa tylko z najsłabszymi drużynami w stawce, jednak ma jeszcze cztery mecze, aby udowodnić, że również zasługuje na bilet do Majora.

# Drużyna Mecze Bilans gier
1. PuckChamp 4 – 1 8 – 4
2. HellRaisers 3 – 0 6 – 1
3. Team Spirit 3 – 0 6 – 0
4. Natus Vincere 2 – 1 4 – 4
5. Virtus.pro 2 – 2 6 – 5
6. AS Monaco Gambit 1 – 3 3 – 6
7. Team Empire 0 – 4 2 – 8
7. Team Unique 0 – 4 1 – 8
Legenda:
Awans do górnej drabinki Majora
Awans do fazy grupowej Majora
Awans do fazy Wildcard Majora
Pozostanie w pierwszej dywizji
Spadek do drugiej dywizji
Tagi: , , , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

W poszukiwaniu nowego m0NESY'EGO. NAVI przedstawia odświeżony skład akademii

Przed dwoma laty Ilya "m0NESY" Osipov przybył do Natus Vincere jako nikomu nieznany 14-latek, a teraz prawdopodobnie za sporą sumę odejdzie do G2 Espo...