Rok 2021 bez wątpienia nie był szczególnie udany dla polskich ekip CS:GO. Nic więc dziwnego, że jest coraz głośniej w temacie zbliżającej się szufli transferowej. Szufli, która w Tarczyński Protein Teamie zaczęła się już dziś, bowiem rozstanie z ekipą ogłosiło trzech jej członków.

TPT u progu gruntownej przebudowy

Jako pierwszy głos zabrał Bartłomiej „mASKED” Trybuła. – Wraz z początkiem nowego roku moja współpraca z TPT dobiega końca. Dziękuje za współpracę z całego serducha! – ogłosił 20-latek. Ale nie był jedyny. – Wraz z końcem roku mój kontrakt z Tarczyński Protein Teamem dobiega końca i jestem otwarty na nowe oferty – przyznał Michał „mchk” Bartosiak. Po chwili odezwał się też dotychczasowy trener zespołu, Damian "MdN" Kisielewski. – Miałem okazję na koniec roku pomagać przez chwilę w TPT. Udało się obronić slota w ESL Mistrzostwach Polski, awansować bez żadnych problemów do ESEA Advanced, ale niestety było zbyt pięknie i lan w Gdańsku był naszym ostatnim spotkaniem pod banderą TPT. Co przyniesie nowy rok? Czas pokaże – oznajmił. To wszystko dwa dni po zakończeniu Gdańsk Games, z którym podopieczni MdN-a pożegnali się już w fazie grupowej po porażce w decydującym meczu z późniejszymi mistrzami z Anonymo Esports.

Co więc dalej z TPT? Nie do końca wiadomo. W związku z wtorkowymi oświadczeniami w składzie pozostali co prawda Szymon „sk1tt” Rogoziński, Adrian „Bojjar” Bojar oraz Rafał „sNx” Snopek, ale ich przyszłość też nie jest do końca jasna. Tyczy się to szczególnie Snopka, który podczas wspomnianych zawodów w Gdańsku nie grał bynajmniej pod banderą Tarczyńskiego i zamiast tego jako zmiennik wspomagał M1 EDEN. Jego miejsce w dotychczasowym zespole zajął natomiast Martin „maaryy” Nakonieczny, czyli były reprezentant Illuminar Gaming. Czy to właśnie on będzie jednym z tych, którzy przed startem sezonu 2022 zasilą szeregi TPT? I kiedy w ogóle poznamy ostateczny kształt drużyny? To pytania, na które obecnie nie ma odpowiedzi. Ba, nie wiemy nawet, ilu dotychczasowych reprezentantów organizacji finalnie zachowa swoje fotele.