Dzień po tym, jak z Teamem Vitality rozstał się dotychczasowy trener sekcji CS:GO, Rémy „XTQZZZ” Quoniam, organizacja pożegnała kolejnego swojego reprezentanta. Niemniej i w tym wypadku zaskoczenia nie ma, bo szeregi Pszczół opuścił Richard "⁠shox⁠" Papillon.

shox żegna się z Vitality

Doświadczony Francuz, który w przeszłości występował m.in. w VeryGames oraz G2 Esports, trafił pod skrzydła Vitality we wrześniu 2019 roku jako następca Nathana "NBK-" Schmitta. Od tego czasu Papillon i jego koledzy stopniowo wspinali się po drabinie światowego CS-a, aż wreszcie dotarli na sam jej szczyt, wskakując na pierwsze miejsce rankingu HLTV. Na tym zresztą utrzymali się przez kilka tygodni. I nie było w tym przypadku, bo zespół shoxa w okresie swojej najlepszej formy regularnie zgarniał medale najbardziej prestiżowych imprez. Zdobył mistrzostwo m.in. EPICENTER 2019 oraz europejskiego Intel Extreme Masters Beijing 2020. Kilka dni temu ekipa 29-latka wygrała też IEM Winter 2021, ale wówczas jej los wydawał się już przesądzony. Wszak po słabym okresie, którego zwieńczeniem był rozczarowujący występ na Majorze, zaczęto w kontekście TV mówić o potencjalnych roszadach, a jedną z ich ofiar miał być właśnie Papillon.

"Stworzyliśmy piękne wspomnienia"

Dziękuję Teamowi Vitality za te wspaniałe wspólne dwa lata. Dziękuję wszystkim kolegom z zespołu, wraz z którymi mogłem przeżyć tę przygodę. Wspólnie stworzyliśmy piękne wspomnienia, które na pewno ze mną pozostaną – nie krył wzruszenia shox. Niemniej zawodnik znad Sekwany prawdopodobnie nie będzie miał zbyt wiele czasu, by rozpamiętywać swoją ostatnią przygodę. Wiele bowiem wskazuje, że już za chwilę rozpocznie on kolejną przygodę, jaką będzie wyjazd za ocean. Od wielu tygodni mówi się wszak, że francuski strzelec ma być częścią nowego składu Teamu Liquid. Poza nim mieliby się tam również znaleźć Nick „⁠nitr0⁠” Cannella oraz Josh „⁠oSee⁠” Ohm.

Skład Teamu Vitality prezentuje się następująco:

Dan „apEX” Madesclaire
Mathieu „ZywOo” Herbaut
Kévin „misutaaa” Rabier
Jayson „Kyojin” Nguyen Van