Podczas gdy główny skład G2 Esports znamy już od jakiegoś czasu, dopiero dziś hiszpańska organizacja zdecydowała się przedstawić wyjściową piątkę swojej akademii. G2 Arctic, bo pod taką nazwą działa wspomniana akademia, będzie domem dla dwóch graczy z Polski. W dalszym ciągu barwy formacji reprezentować będzie Bartłomiej "Fresskowy" Przewoźnik, natomiast do niego dołączy mistrz szóstego sezonu Ultraligi – Sebastian "Color" Czyżyk.

Dwóch Polaków w G2 Arctic

Dla Fresskowego będzie to już drugi sezon w barwach akademii G2. Dołączył on w październiku 2020 roku, jeszcze przed startem Iberian Cup. W swoim debiutanckim turnieju polski midlaner dotarł aż do finału i dopiero tam musiał uznać wyższość Vodafone Giants. W wiosennym splicie udało się wywalczyć pierwsze miejsce podczas fazy zasadniczej, jednak problemy przyszły w play-offach, gdzie G2AR odpadło już w pierwszej rundzie. Mimo to i tak miało zagwarantowany udział w European Masters i nawet przebrnęło przez fazę play-in... ale nigdzie dalej już się nie udało. Latem nie udało się nawet wywalczyć miejsca na EUM, lecz mimo to zdecydowano się przedłużyć kontrakt z Fresskowym. I nie tylko z nim.

CZYTAJ TEŻ:
Komil and Friends ogłaszają skład na Ultraligę

Zanim jednak o innych zawodnikach, którzy wciąż będą reprezentować barwy G2 Arctic, co nieco o drugim Polaku w składzie – Colorze. Będzie to dla niego pierwsza okazja do pokazania się na hiszpańskiej scenie League of Legends, aczkolwiek nie jest to pierwszy raz, kiedy powalczy w zagranicznej lidze, jak również w akademii jednego z uczestników LEC. Wiosną roku 2020 był on wszakże częścią Vitality.Bee, czyli drugiego składu Teamu Vitality, i z nim był całkiem blisko awansu na European Masters, bo od miejsca na tych zawodach dzieliły go jeszcze dwie wygrane w play-offach. Wówczas się nie udało, ale co się odwlecze, to nie uciecze. Latem tego samego roku wrócił na polską scenę, choć tylko jako zawodnik drugiego składu 7more7 Pompa Teamu. Po udanym sezonie wywalczył promocję do czołowej piątki, a kilka miesięcy później zasilił szeregi PDW, z którym nie tylko zapewnił sobie miejsce na EU Masters, ale też wywalczył swoje pierwsze mistrzostwo Polski w karierze.

Kto jeszcze w akademii G2?

Color jest jedną z dwóch nowych twarzy w szeregach G2 Arctic. Oprócz niego do drużyny dokooptowany został Alexander "Alexx" Österlind grający na pozycji dżunglera. Pozostała trójka graczy nie uległa już zmianie – na środkowej alei, jak już wspomnieliśmy, grać będzie Fresskowy, natomiast duet na bocie w dalszym ciągu stanowić będą David "Supa" Martinez Garcia oraz Oleksandr "Efias" Yankovich. Dla hiszpańskiego botlanera będzie to już trzeci rok z rzędu pod banderą G2 Arctic.

Tak prezentuje się wyjściowy skład G2 Arctic na LVP Superliga 2022 Spring:

Sebastian "Color" Czyżyk
Alexander "Alexx" Österlind
Bartłomiej "Fresskowy" Przewoźnik
David "Supa" Martinez Garcia
Oleksandr "Efias" Yankovich