Kolejny zespół z Ultraligi prezentuje swój skład na przyszły sezon rywalizacji. W tym wypadku mowa o Teamie ESCA Gaming, który w zeszłym splicie okazał się być sporym zaskoczeniem. W zbliżającej się edycji polskich rozgrywek formacja zdecydowała się dokonać zmian jedynie na dwóch liniach, przez co większość kolektywu pozostaje nienaruszona. Ponadto ekipa postanowiła wzmocnić się o zmiennika wspierającego oraz dokonała zmiany na pozycji analityka.

Zmiany w ESCA na górze i środku

Każdy fan polskiej ligi z pewnością pamięta świetne wyczyny ekipy Franciszka "Harpoona" Gryszkiewicza w szóstej edycji Ultraligi. Wówczas formacja dość niespodziewanie zajęła drugą lokatę fazy zasadniczej, gdzie z meczu na mecz prezentowała się coraz lepiej. Poza Harpoonem głównymi motorami napędzającymi cały mechanizm byli jeszcze Dawid "Dawidsonek" Trojanowski oraz Mateusz "Jaqen" Góral. Niestety to właśnie na tych dwóch liniach doszło do zmian, przez co nie zobaczymy wspomnianej dwójki w szeregach zespołu w kolejnym wydaniu nadwiślańskich rozgrywek.

Powstałe luki wypełnią Paweł "HeSSZero" Karwot, który występował już w barwach ESCA podczas Trinity Force Pucharu Polski, oraz Patryk "lee sang" Kozłowski, grający do niedawna dla NRAX Esports. Mimo rozstań zdecydowana większość starej ekipy będzie kontynuować swoją przygodę pod banderą tej samej organizacji. Karol "xeonerr" Kowalski, Igor "marlon" Tomczyk i wcześniej wymieniony Harpoon przedłużyli swoje kontrakty do końca przyszłego roku. Poza tym zarząd drużyny postanowił zaopatrzyć się w zmiennika na roli wsparcia, którym będzie Jakub "ygzor" Kiecok. Do tego w sztabie szkoleniowym swoje miejsce jako analityk znalazł Dawid "dywan1na" Zieliński.

Warto jednak zaznaczyć, że pomimo dzisiejszej prezentacji kolektywu, skład znany był już wcześniej. A to wszystko za sprawą oficjalnej bazy kontraktowej Riot Games, w której cały zespół widniał od niespełna tygodnia. Jeśli nie wiecie, o czym mowa, to serdecznie zapraszamy do artykułu, w którym rok temu opisaliśmy dokładnie czym jest Global Contract Database.

Tak prezentuje się skład TEG na wiosenny sezon Ultraligi 2022:

Paweł "HeSSZero" Karwot
Karol "xeonerr" Kowalski
Patryk "lee sang" Kozłowski
Franciszek "Harpoon" Gryszkiewicz
Igor "marlon" Tomczyk
Mikołaj "Vounghuard" Truszczyński