Dość niespodziewanie na transferową karuzelę, która rozkręciła się przed startem sezonu 2022, wskoczyli też MAD Lions. W efekcie na ławce rezerwowych wylądowało dwóch dotychczasowych podopiecznych Jakuba "kubena" Gurczyńskiego.

Ukrainiec i Hiszpan na ławce

Co zaskakujące, w gronie odsuniętych znalazł się Vladymyr "Woro2k" Veletniuk. 20-letni Ukrainiec był dotychczas niezaprzeczalną gwiazdą popularnych Lwów, regularnie notując bardzo dobre statystyki indywidualne i potwierdzając tym samym swój talent, który przypisywano mu już od dawna. Poza nim na rezerwie znalazł się pochodzący z Hiszpanii Pere "sausol" Solsona Saumell, który pod względem statystycznym również był wyróżniającą się postacią w szeregach MAD. W tych okolicznościach zrezygnowanie z usług właśnie tej dwójki może mocno dziwić. Niemniej niewykluczone, że ma to związek z ich potencjalnymi transferami i dlatego też organizacja już teraz postanowiła rozpocząć przygotowania do dalszego funkcjonowania bez Woro2k i sausola.

Nadal jestem związany kontraktem z MAD Lions, ale organizacja pozwoliła mi przyjrzeć się dostępnym opcjom, zapewniając, iż nie będzie przeszkadzać w żadnym moim transferze. Jestem niesamowicie zmotywowany w związku z sezonem 2022 i gotowy, by nadal się rozwijać. Z tego miejsca chciałbym podziękować MAD Lions za szansę, którą mi dali. W formie byliśmy naprawdę dobrzy, ale mieliśmy problem z konsekwencją. Mam nadzieję, że zmiany pomogą drużynie, życzę jej powodzenia – przyznał Solsona Saumell we wpisie opublikowanym w mediach społecznościowych. Na ten moment nie wiadomo jeszcze, kto zajmie dwa zwolnione dziś miejsca, chociaż sama organizacja zapewniła, że podzieli się takimi informacjami już wkrótce.

W tej sytuacji skład MAD Lions prezentuje się następująco:

Thomas "TMB" Bundsbæk
Justinas "jL" Lekavicius
Johannes "b0RUP" Borup
Jakub "kuben" Gurczyński (trener)