Trzech Polaków w Misfits Premier, dwóch w Team BDS Academy, Jakub "Jactroll" Skurzyński w Vitality.Bee oraz do tego wszystkiego Adrian "Zetural" Dziadkowiec jako prowadzący Teamu Oplon. Lista naszych rodaków, których zobaczymy w nadchodzącym splicie La Ligue Française de League Of Legends, już wcześniej była dość obszerna, ale na wymienionej siódemce wcale się nie kończy. Dziś bowiem swój skład na najbliższy sezon zaprezentowało Mirage Elyandra, a w nim znalazło się miejsce dla Oskara "Raxxo" Bazydło.

Raxxo opuszcza polskie rozgrywki

Ostatni rok polski wspierający spędził jako zawodnik K1CK, z którym wiosną wywalczył wicemistrzostwo Ultraligi, ale w letnim sezonie poszło już znacznie gorzej, bo jego drużyna pożegnała się z play-offami UL jako pierwsza. Na przełomie października i listopada natomiast Raxxo wziął udział w Iberian Cup jako gracz Axolotl. W turnieju tym odpadł w ćwierćfinale przegrywając z Vodafone Giants. Teraz będzie walczył w zagranicznych rozgrywkach o awans na European Masters, co nie jest dla niego nowością – na zawodach z tego cyklu zakwalifikował się wszakże jako uczestnik greckiej oraz bałkańskiej ligi. Największy sukces święcił jednak półtora roku temu ze wspomnianym już K1CK, z którym dotarł aż do finału EM.

CZYTAJ TEŻ:
devils.one w komplecie. Diabły oficjalnie prezentują skład na siódmy sezon Ultraligi

Cody Sun kompanem Raxxo na dolnej linii

Co ciekawe, u jego boku zobaczymy gracza, który dawniej rywalizował w League of Legends Championship Series. Transfery z Europy do Ameryki Północnej nie są niczym nowym, ale nieczęsto zdarza się, aby dawna gwiazda LCS zasilała szeregi drużyny z Europy, nawet jeśli chodzi o drugą klasę rozgrywkową. Przechodząc jednak do konkretów – partnerem Raxxo na dolnej linii będzie Liyu "Cody Sun" Sun, czyli dwukrotny wicemistrz północnoamerykańskich rozgrywek oraz uczestnik dwóch edycji Worlds. Co prawda to dość odległe czasy, bo na MŚ Sun zakwalifikował się w latach 2017 oraz 2019, a oba zakończył już w fazie grupowej, niemniej nie każdy miał szansę wystąpić w oficjalnych meczach przeciwko takim gwiazdom, jak Jian "Uzi" Zi-Hao czy Kim "PraY" Jong-in.

Kto jeszcze w składzie Mirage?

Na tym jednak nie koniec importów spoza Europy. Na środkowej alei zobaczymy bowiem pochodzącego z Korei Południowej Kima "RangJuna" Sang-joona. 18-latek w przeszłości był częścią akademii takich drużyn, jak DRX czy DWG KIA, a w przypadku tej drugiej przez jakiś czas również rezerwowym pierwszego składu. W dżungli zagra Jonas "Memento" Elmarghichi, którego przez kilka lat mogliśmy oglądać w czołowych europejskich rozgrywkach. Reprezentował on barwy takich drużyn, jak ROCCAT, Giants Gaming czy FC Schalke 04 Esports. Na górnej linii występować będzie natomiast Lucas "Badlulu" Piochaud, który nie może co prawda pochwalić się aż takim doświadczeniem jak większość jego kolegów, ale biorąc pod uwagę, że ma dopiero 19 lat, a nadchodzący split będzie jego trzecim na profesjonalnej scenie LoL-a, wiele jeszcze przed nim.

Tak prezentuje się pełna piątka Mirage Elyandra na nadchodzący split LFL:

Lucas "Badlulu" Piochaud
Jonas "Memento" Elmarghichi
Kim "RangJun" Sang-joon
Liyu "Cody Sun" Sun
Oskar "Raxxo" Bazydło