Na półtora miesiąca przed startem Intel Extreme Masters Katowice 2022 Wisła All iN! Games Kraków zdecydowała się na zmiany w swojej dywizji Counter-Strike'a. Tym sposobem dziś swoją współpracę z mistrzami Polski definitywnie zakończyło aż dwóch zawodników, co może oznaczać nadchodzące transfery Michała „snatchiego” Rudzkiego i Kamila „Sobola” Sobolewskiego.

Wisła All iN! żegna dwóch graczy

W przypadku Kuby "Markosia" Markowskiego pożegnanie nie jest bynajmniej zaskoczeniem. Wszak 23-latek i tak od końcówki listopada znajdował się na ławce rezerwowych, co było następstwem słabych występów zespołu podczas V4 Future Sports Festival 2021 oraz ESL Pro League Conference. Wtedy miejsce snajpera Wiślaków zajął Wiktor "mynio" Kruk, który w przeszłości miał już okazję reprezentować krakowski klub. Wydawało się więc, że organizacja ostatecznie zdecyduje się pozyskać go z Anonymo Esports i nawet sam zawodnik był o tym do pewnego momentu przekonany. Niemniej w poniedziałek potwierdził on, że koniec końców nie znajdzie się w składzie na sezon 2022.

Ale na Markosiu rozstania się nie kończą. Poza drużyną znalazł się także Tomasz "phr" Wójcik, co może być pewnym zaskoczeniem. Trzeba bowiem pamiętać, że 25-latek został zaangażowany ledwie cztery miesiące temu, stając się następcą Patryka "ponczka" Witesa. Początkowo planowano nawet powierzyć mu rolę prowadzącego, ale finalnie do tego nie doszło. Mimo to były zawodnik AGO Esports i Virtus.pro miewał swoje momenty i przyczynił się do grudniowego triumfu Wisły w ESL Mistrzostwach Polski. Co ciekawe, jeszcze w połowie grudnia zapowiadał on nadchodzące przygotowania do występu na IEM Katowice. To może oznaczać, że decyzja o zakończeniu współpracy zapadła stosunkowo niedawno.

W tej sytuacji skład Wisły All iN! Games Kraków prezentuje się następująco:

Grzegorz „SZPERO” Dziamałek
Grzegorz „jedqr” Jędras
Krzysztof „Goofy” Górski
Mariusz „Loord” Cybulski (trener)