W przeszłości Marcelo "coldzera" David zaliczany był do grona najlepszych graczy świata. Dziś co prawda pozycja Brazylijczyka nie jest już tak mocna, ale wciąż wydaje się on być znaczącą personą na arenie międzynarodowej. Tym ważniejszy jest więc fakt, że w końcu udało mu się znaleźć zespół.

Najlepszy zawodnik 2016 i 2017 wraca do gry

27-latek został oficjalnie zaprezentowany jako nowy gracz 00 Nation, z którym łączono go już od dłuższego czasu. W ekipie tej zajmie miejsce zwolnione niedawno przez Fernando "fera" Alvarengę, Tym samym zakończy on przedłużający się okres bezrobocia, które rozpoczęło się jeszcze we wrześniu, gdy dobiegła końca jego dwuletnia przygoda z FaZe Clanem. Co prawda potem David próbował jeszcze swoich sił w Complexity Gaming, gdzie pełnił rolę zmiennika, ale ostatecznie nie otrzymał tam stałego angażu, gdyż... skład został rozwiązany. Niemal od razu pojawiły się plotki, że najlepszy zawodnik 2016 i 2017 roku może po raz pierwszy od 2019 roku związać się z ekipą z Ameryki Południowej.

I tak się właśnie stało, ale wiele wskazuje, że w 00 Nation może to być dopiero początek zmian. Wszak dopiero co pojawiły się plotki sugerujące, że organizacja może ściągnąć też takich graczy, jak 17-letni Santino „⁠try⁠” Rigal z 9z Teamu oraz o dwa lata starszy Mario „malbsMd” Samayoa z Teamu One. Poza drużyną może się natomiast znaleźć jej dotychczasowy lider, Vito „kNg” Giuseppe. Co prawda sam 29-latek nie zabrał jeszcze głosu na temat swojej przyszłości, ale wyręczyła go w tym jego teściowa, która miała ujawnić, iż były członek m.in. Immortals i MIBR-u będzie musiał odejść z powodu... przybycia coldzery. Niemniej z uwagi na potencjalne transfery dwóch nowych zawodników i tak odejść będzie musiała jeszcze jedna osoba.

W tej sytuacji skład 00 Nation prezentuje się następująco:

Vito „kNg” Giuseppe
Alencar „⁠trk⁠” Rossato
Leonardo „⁠leo_drk⁠” Oliveira
Vinicius „⁠vsm⁠” Moreira
Marcelo "coldzera" David
Raphael "cogu" Camargo (trener)