Jeżeli chodzi o temat przedłużenia kontraktu, to musimy poczekać na oficjalne informacje. Mogę potwierdzić jedynie, że tak, negocjowałem z G2. Po prostu jeżeli chodzi o kwestie kontraktowe, wolałbym poczekać na oficjalne komunikaty – mówił w rozmowie z nami Marcin "Jankos" Jankowski jakiś czas temu. Dziś nie musimy już dłużej czekać, bo G2 Esports oficjalnie zakomunikowało, że odnowiło kontrakt ze swoim dżunglerem.

Jankos na dwa kolejne lata w G2

Jak długo będzie obowiązywała nowa umowa? Cóż, tu zaczynają się schody, bo samo ogłoszenie Samurajów nie jest w stu procentach precyzyjne, a ponadto dotychczasowy kontrakt Jankosa miał obowiązywać jeszcze przez rok. Sugerując się jednak tym, co napisało G2, a dokładnie słowem "Odnowiony" na prezentowanej wyżej grafice możemy przypuszczać, że poprzednia umowa nie jest już aktualna i dwa kolejne lata tyczą się tylko i wyłącznie nowego, już wiążącego kontraktu. W takim przypadku Jankosa w szeregach hiszpańskiej organizacji będziemy oglądać przynajmniej do roku 2023 – to jest, o ile wcześniej żadna z drużyn nie zdecyduje się wykupić polskiego leśnika albo sama umowa nie zostanie zerwana w innych okolicznościach.

Jeśli jednak Jankos pozostanie w szeregach Samurajów i w dalszym ciągu będzie częścią wyjściowego składu przez dwa kolejne lata, to wyprzedzi on stażem nawet Lukę "Perkza" Perkovicia, który przecież był ikoną organizacji Carlosa "ocelote'a" Rodrigueza. I to nawet licząc epizod w pierwotnej formie G2 Esports, czyli Gamers2, które wówczas walczyło tylko w Challenger Series. Aczkolwiek i tak najdłuższym kontraktem na chwilę obecną związany jest Rasmus "caPs" Winther, który w pierwszej połowie grudnia również podpisał nową umowę obowiązującą aż przez... cztery lata.

CZYTAJ TEŻ:
Ujawniono harmonogram LEC. Na start m.in. Carzzy vs MAD i Adam vs Fnatic

Pozostaje pytanie, czy jest to na pewno dobry ruch w kontekście walki o najwyższe trofea. Podczas ostatniej przerwy międzysezonowej główna dywizja League of Legends G2 Esports przeszła przecież gruntowną przebudowę, pozostawiając w składzie właśnie tylko Jankosa i Capsa. Czy razem z z nowymi zawodnikami oraz sztabem szkoleniowym uda się wrócić na tron? Czas pokaże, a pierwszy sprawdzian już w piątek za tydzień. Wtedy to G2 podejmie EXCEL ESPORTS o godzinie 20:00 w swoim inauguracyjnym meczu tego sezonu League of Legends European Championship. Pełny harmonogram wiosennego splitu oraz więcej informacji dotyczących rozgrywek możecie znaleźć w naszej relacji tekstowej: