STS
Illuminar Gaming, IHG
fot. Magdalena Plewa

Już dziś pierwsze pojedynki w Ultralidze! Kto udanie rozpocznie siódmy sezon?

Już dziś wieczorem wystartują rozgrywki Ultraligi, która w przerwie międzysezonowej przeszła szereg zmian. Liczba zespołów biorących udział w zmaganiach zwiększyła się do dziesięciu. Ponadto na mapie ligi zobaczymy aż cztery nowe organizacje – Zero Tenacity, Iron Wolves, Goskilla oraz Forsaken. Start nowego sezonu to m.in. sprawdzian dla wszystkich drużyn rywalizujących w potyczkach, ale nie tylko. […]

Już dziś wieczorem wystartują rozgrywki Ultraligi, która w przerwie międzysezonowej przeszła szereg zmian. Liczba zespołów biorących udział w zmaganiach zwiększyła się do dziesięciu. Ponadto na mapie ligi zobaczymy aż cztery nowe organizacje – Zero Tenacity, Iron Wolves, Goskilla oraz Forsaken. Start nowego sezonu to m.in. sprawdzian dla wszystkich drużyn rywalizujących w potyczkach, ale nie tylko. Sprawdzić mogą się również typerzy, dlatego też przejrzymy, co ciekawego na start mistrzostw Polski w League of Legends, czyli jednej z czołowych dyscyplin esportowych zarówno w Polsce, jak i na całym świecie, przygotował dla nas rodzimy bukmacher, STS, w swojej ofercie.

Wicemistrzowie zeszłego sezonu na start

Na sam początek dzisiejszych batalii rdzenny członek Ultraligi zmierzy się z nowo przybyłą włoską organizacją. Mowa tu oczywiście o Illuminar Gaming oraz Goskilla. Na pierwszy rzut oka to srebrni medaliści szóstej edycji rozgrywek wyglądają na murowanych faworytów tego starcia. Każdy, kto uważa podobnie, może miło zaskoczyć się kursem, jaki został wystawiony przez polskiego bukmachera, bowiem wynosi on 1,40. Przeprawa ekipy Krystiana „Chrisa” Dobrzańskiego nie musi być jednak wcale tak prosta, jak nam się wydaje. GSK na zmagania w lidze przygotowało całkowicie nowy skład, który może okazać się udanym eksperymentem. Wierzący w sukces tej formacji mogą się nieźle obłowić, gdyż mnożnik na wygraną Radosława „Sh4dowUSa” Walkowiaka i jego kompanów to aż 2,70.


Pełna oferta STS-u:

Ultraliga STS


Zgoła inaczej prezentują się szanse zespołów w drugim spotkaniu. Gentlemen’s Gaming przed startem pojedynku z Teamem ESCA Gaming jest zdecydowanym underdogiem. Ruchy kadrowe Dżentelmenów według ekspertów nie są uważane za topowe, więc w zestawieniu z bardziej doświadczonym przeciwnikiem wypadają blado. Nie powinno więc dziwić, że wygrana podopiecznych Kaspra „Kaspersky’ego” Gutkowskiego wyceniana jest na 3,75. Zdecydowanie bardziej prawdopodobnym scenariuszem jest oczywiście zwycięstwo TEG, jednak w tym przypadku nie wzbogacimy się o zbyt wiele. Za każde postawione 10 zł na ESCA zyskamy zaledwie 73 grosze, więc kto wie, może warto zaryzykować typ na GGM?

Jednostronne starcia w drugiej części dnia

Pierwszy etap spotkań od drugich oddzieli nam mecz Zero Tenacity oraz devils.one. Tutaj fachowcy STS-u nie mają wątpliwości – bójkę muszą wygrać reprezentanci serbskiej organizacji. To stwierdzenie nie powinno nas natomiast wielce zaskoczyć. Porównując osiągnięcia obydwu ekip w zeszłym sezonie, możemy bez namysłu powiedzieć, że faktycznie tak musi być. Przecież zwycięstwo w Esports Balkan League, a ostatnie miejsce w Ultralidze, to dość spory przestrzał. Dlatego też kurs na zwycięstwo formacji Wojciecha „Wojtusia” Świdra to jedyne 1,12. Dużo ciekawszą opcją jest natomiast postawienie na pierwszą krew w wykonaniu Zero Tenacity – to już mnożnik na poziomie 1,60.

CZYTAJ TEŻ:
Goskilla w komplecie. Znamy oficjalne składy wszystkich uczestników Ultraligi

Ostatnie dwa pojedynki dzisiejszego wieczora prawdopodobnie niewiele będą się różnić od poprzedniego. W pierwszym z nich zmierzą się dwaj debiutanci ligi – Forsaken oraz Iron Wolves. Wilki na najbliższy split zmagań zaprezentowały dość ciekawy skład, który prawdopodobnie będzie bić się o miejsce w play-offach. Forsaken jest natomiast kandydatem do przejęcia pałeczki po devils.one w kwestii zamykania tabeli. Dlatego też w bezpośrednim starciu tych zespołów WOLF powinno wyjść górą. Jeśli uważacie podobnie, to ufając Eimantasowi „Yashiro” Šniukasowi i spółce za postawioną dychę do swojego portfela dorzucicie jeszcze 0,56zł.

Drugim z nich, a zarazem ostatnim dzisiaj, będzie batalia pomiędzy Komil and Friends a AGO ROGUE. Akademia Łotrzyków uzbroiła się po zęby przed startem ultraligowych rywalizacji i bez dwóch zdań będzie chciała rozpocząć je od zwycięstwa. Na to okazja jest wręcz wyśmienita, bo po drugiej stronie barykady stoją niedoświadczeni przedstawiciele organizacji Komila „Komila” Khamidova. Dla RGO wejście w rozgrywki powinno być łatwe i przyjemne, stąd kurs na wygraną, jak możecie się łatwo domyślić, nie jest warty uwagi. Dla tych jednak, co spodziewają się meczu do jednej bramki, istnieje ciekawa opcja. Jeżeli zespół Damiana „Luckera” Konefała zakończy pojedynek z minimum jedenastoma zabójstwami więcej niż przeciwnik, to bukmacher pomnoży wasz wkład o 1,85.

Harmonogram dzisiejszych meczów Ultraligi:

Wtorek, 11 stycznia
17:00 Goskilla vs Illuminar Gaming BO1
18:00 Team ESCA Gaming vs Gentlemen’s Gaming BO1
19:00 Zero Tenacity vs devils.one BO1
20:00 Forsaken vs Iron Wolves BO1
21:00 Komil&Friends vs AGO ROGUE BO1

Wiosenny sezon rozgrywek rozpocznie się już o godzinie 17:00. Transmisja będzie dostępna na kanałach Polsat Games w serwisie TwitchYouTube oraz w telewizji. Po więcej informacji dotyczących siódmego sezonu zapraszamy do naszej relacji tekstowej:

Tagi: , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
The International dota

Dota w Chinach ruszyła! Co przyniósł czwarty tydzień DPC?

Czwarty tydzień Dota Pro Circuit trwał trochę dłużej ze względu na przerwę noworoczną, ale dobiegł on końca. Wraz z nim otrzymaliśmy pierwsze rozstrzy...