STS
siuhy mouz nxt
fot. twitter.com/mousesports

Polskie trio jedzie na Ukrainę! MOUZ NXT z awansem na finały WePlay Academy League

Niespodzianki nie było – MOUZ NXT zajęło pierwsze miejsce w grupie B! Dzięki temu ekipa trzech naszych rodaków dołączyła do BIG. OMEN Academy w gronie uczestników lanowych finałów WePlay Academy League Season 3, które odbędą się w połowie lutego w Kijowie. Tylko jedna porażka i awans na lana Zespół, którego członkami są Hubert „szejn” Światły, […]

Niespodzianki nie było – MOUZ NXT zajęło pierwsze miejsce w grupie B! Dzięki temu ekipa trzech naszych rodaków dołączyła do BIG. OMEN Academy w gronie uczestników lanowych finałów WePlay Academy League Season 3, które odbędą się w połowie lutego w Kijowie.

Tylko jedna porażka i awans na lana

Zespół, którego członkami są Hubert „szejn” Światły, Kamil „siuhy” Szkaradek oraz Miłosz „mhL” Knasiak, w środę perfekcyjnie wywiązał się ze swojego zadania, zgarniając komplet punktów w dwumeczu z VP.Prodigy. Co istotne, ze szczególnie dobrej strony pokazał się najnowszy nabytek młodych Myszy, czyli mhL, który opuszczał serwer z aż 50 fragami na koncie, czym znacznie przyczynił się do wygranych 16:12 na Vertigo i 16:7 na Mirage’u. Dzięki temu akademia MOUZ pozostała na fotelu lidera i to mimo faktu, że po dwie wygrane sięgnęło wczoraj także Spirit Academy. Skład z Europy Wschodniej zgodnie z oczekiwaniami nie dał większych szans Turkom z Eternal Fire Academy, pokonując ich 16:8 na Duście2 i 16:12 na Nuke’u. W efekcie rosyjsko-ukraińska piątka finiszowała na drugiej lokacie i swoją przygodę z play-inami rozpocznie od trzeciej i jednocześnie ostatniej rundy. Na drugim biegunie znalazły się natomiast FURIA Academy oraz wspominane już VP.Prodigy, które startować będą od rundy pierwszej.

Końcowy układ grupy B WePlay Academy League:

# Drużyna Bilans spotkań Bilans rund +/- rundy Punkty
1. MOUZ NXT 7 – 1 119 – 79 +40 21
2. Spirit Academy 6 – 2 114 – 86 +28 18
3. Eternal Fire Academy 3 – 5 102 – 112 -10 9
4. VP.Prodigy 3 – 5 97 – 115 -18 9
5. FURIA Academy 1 – 7 85 – 125 -40 3
Legenda:
 Awans na lanowe finały
 Awans do finału play-inów
 Awans do półfinału play-inów
 Awans do ćwierćfinału play-inów

Gra o finały

O ile akademie BIG i MOUZ mogą już powoli przygotowywać się do lanowych zmagań, tak pozostała ósemka uczestników nie ma takiego szczęścia. Oni bowiem o dwa pozostałe bilety do Kijowa powalczą podczas play-inów, które rozpoczną się po dniu przerwy, tj. 14 stycznia. Wtedy też naprzeciwko siebie staną formacje, które w swoich zbiorach zajęły miejsca czwarte oraz piąte. Dzień później do gry wejdą zespoły z trzecich lokat, a ostatniego dnia w akcji zobaczymy wicemistrzów grup. Jak nietrudno zauważyć, formacje z pozycji numer dwa muszą wygrać zaledwie jedno spotkanie BO3, by osiągnąć swój cel, podczas gdy najsłabsze składy fazy grupowej czekać mogą nawet trzy tego typu pojedynki!

Harmonogram play-inów WePlay Academy League:

14 stycznia
16:00 Astralis Talent vs Fnatic Rising BO3
18:30 FURIA Academy vs VP.Prodigy BO3
15 stycznia
16:00 NAVI Junior vs Astralis/Fnatic BO3
18:30 Eternal Fire Academy vs Furia/VP BO3
16 stycznia
16:00 Young Ninjas vs Astralis/Fnatic/NAVI BO3
18:30 Spirit Academy vs Furia/VP/Eternal BO3

Wszystkie mecze WePlay Academy League Season 3 wraz z polskim komentarzem obejrzeć będzie można pod tym adresem. Same rozgrywki, których łączna pula nagród wyniesie 100 tysięcy dolarów, potrwają do 17 lutego i zwieńczone zostaną lanowymi finałami w Kijowie.

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Esportowiec w stawce Formuły 2? To nie żart, a rzeczywistość

Historia pisze się na naszych oczach. Cem Bölükbaşı został pierwszym esportowcem, który dostał się do Formuły 2. Oczywiście dwukrotny uczestnik F1 Esp...