STS
fot. EA Sports

Jakie gry królowały w PlayStation Store w 2021 roku?

Japoński producent podzielił się wiadomością dotyczącą najczęściej pobieranych gier z PlayStation Store w 2021 roku. I jak można było się spodziewać, są różnice między Stanami Zjednoczonymi i Kanadą a Europą. Po które tytuły gracze najchętniej sięgali? Mocna pozycja gier sportowych Zaskoczeniem z pewnością nie są wysokie lokaty gier sportowych. Jak podaje Sony, najczęściej pobieraną grą […]

Japoński producent podzielił się wiadomością dotyczącą najczęściej pobieranych gier z PlayStation Store w 2021 roku. I jak można było się spodziewać, są różnice między Stanami Zjednoczonymi i Kanadą a Europą. Po które tytuły gracze najchętniej sięgali?

Mocna pozycja gier sportowych

Zaskoczeniem z pewnością nie są wysokie lokaty gier sportowych. Jak podaje Sony, najczęściej pobieraną grą w Europie, zarówno na PS5, jak i PS4 była FIFA 22. Co ciekawe, w czołówce jest także jej poprzedniczka, czyli FIFA 21, która plasuje się odpowiednio na trzecim i czwartym miejscu. Z kolei inna sportowa gra była niepokonana w regionie Stanów Zjednoczonych i Kanady. Na konsoli PS5 Amerykanie najchętniej pobierali NBA 2k22. Na PS4 NBA wypadło niewiele gorzej, gdyż uplasowało się na czwartej pozycji. Warto odnotować także tytuł F1 2021, który to na PlayStation 5 w Europie zajął 11. miejsce.

GTA V wciąż żywe na starszej generacji

Grand Theft Auto V, czyli nienudzący się klasyk na rynku pojawił się w 2013 roku, jednak wciąż nie schodzi z wysokiego poziomu. Według statystyk Sony, gra wydana przez studio Rockstar Games, zajęła pierwsze miejsce na PS4 w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie, z kolei w Europie była ona drugą najchętniej pobieraną grą.  I nie trudno się dziwić, iż fani serii GTA z niecierpliwością wyczekują na kontynuację.

Bezkonkurencyjny Fortnite wśród Free-to-Play

W tym zestawieniu po prostu inaczej być nie mogło. W obu regionach na PS5 i PS4 najchętniej gracze pobierali Fortnite’a. Dzieło Epic Games wyprzedziło m.in. Call Of Duty: Warzone, Rocket League czy Apex Legends. Trudno oczekiwać, ażeby zmieniło się to w roku obecnym, ponieważ Fortnite wciąż przeżywa szaleństwo wśród graczy.

VR też ma swój ranking

Dodatkowo Sony przedstawiło listę dotyczącą PlayStation VR. Na pierwszych miejscach uplasowała się gra Beat Saber. Drugie miejsce przypadło Job Simulator, a podium zamknął tytuł SuperHot VR.

Z pełnym zestawieniem Sony można zapoznać się tutaj.

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Tomek Poradzisz

Wyzwiska podczas wyścigu. Afera z Polakiem w roli głównej

W środowy wieczór odbył się wyścig Invitational na torze Shanghai International Circuit w ramach Premier Sim Gaming Leagues (PSGL). Była to rywalizacj...