STS
fot. ESL/Stephanie Lieske

Znamy grupy wiosennej odsłony BLAST Premier i harmonogram na 2022 rok

Organizatorzy cyklu BLAST Premier uznali, że czwartek to dobry dzień na ogłoszenia. Dlatego też zaprezentowali nie tylko grupy nadchodzącej, wiosennej edycji swoich rozgrywek, ale też przy okazji cały kalendarz na rok 2022! Siedem turniejów, ale nie wszystkie na lanie W owym kalendarzu, co nie jest raczej żadnym zaskoczeniem, znalazło się miejsce dla siedmiu imprez – […]

Organizatorzy cyklu BLAST Premier uznali, że czwartek to dobry dzień na ogłoszenia. Dlatego też zaprezentowali nie tylko grupy nadchodzącej, wiosennej edycji swoich rozgrywek, ale też przy okazji cały kalendarz na rok 2022!

Siedem turniejów, ale nie wszystkie na lanie

W owym kalendarzu, co nie jest raczej żadnym zaskoczeniem, znalazło się miejsce dla siedmiu imprez – trzy wiosną, trzy jesienią i jedna, pełniąca rolę światowych finałów, pod koniec roku. Niemniej już teraz potwierdzono, że nie wszystkie turnieje będą mieć charakter lanowy. Na ten moment planowo na żywo rozegrane zostaną cztery eventy, z czego trzy przy udziale publiki. Ta pojawi się podczas finałów wiosny, finałów jesieni oraz finałów światowych. Ponadto ekipy na miejscu mają pojawić się też w czasie jesiennej fazy grupowej, która będzie mieć miejsce w studiu. Z kolei oba wydarzenia Showdown oraz wiosenna faza grupowa przybiorą formę online’ową, co ma oczywiście związek z sytuacją epidemiologiczną na świecie.

Tegoroczny harmonogram BLAST Premier:

  • Spring Groups: 28 stycznia – 6 lutego (online)
  • Spring Showdown: 20–24 kwietnia (online)
  • Spring Final: 14–19 czerwca (arena)
  • Fall Groups: 19–28 sierpnia (studio)
  • Fall Showdown: 19–23 października (online)
  • Fall Final: 22–27 listopada (arena)
  • World Final: 14–18 grudnia (arena)

Czas na wiosenne zmagania

Na podstawie powyższej listy widać, że wiosenna faza grupowa rusza już za dwa tygodnie. Niemniej już dziś poznaliśmy zbiory, w jakich rywalizować ze sobą będą poszczególni uczestnicy. Polscy kibice z największą uwagą powinni spoglądać na grupę B, bo to właśnie tam trafiło OG Mateusza „mantuu” Wilczewskiego. Polskiego snajpera i jego kolegów czekają boje z nie byle jakimi rywalami, bo w tym samym koszyku znalazło się też niezmienne groźne Astralis oraz mistrz świata i lider rankingu HLTV, Natus Vincere. W grupie A pierwszą okazję do pokazania się nam będzie mieć odświeżony skład G2 Esports, na którego drodze staną Ninjas in Pyjamas, BIG oraz… Complexity Gaming, które na ten moment nie ma nawet drużyny. Z kolei w zbiorze C okazję do starcia z byłymi partnerami z Teamu Vitality będzie być może miał świeżo upieczony gracz Teamu Liquid, Richard „shox” Papillon.

Podział na grupy BLAST Premier Spring Groups 2022 prezentuje się następująco:

Grupa A

Grupa B

BIG Complexity Gaming Astralis MIBR
G2 Esports Ninjas in Pyjamas Natus Vincere OG

Grupa C

Evil Geniuses FaZe Clan
Team Liquid Team Vitality

BLAST Premier Spring Groups 2021 odbędzie się między 28 stycznia a 6 lutego. Łączna pula nagród turnieju wyniesie 177,5 tysięcy dolarów – ponadto czołowa szóstka turnieju awansuje na wiosenne finały cyklu, podczas gdy pozostałe sześć formacji swojej szansy poszuka podczas kwietniowych zawodów Showdown.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Jakie gry królowały w PlayStation Store w 2021 roku?

Japoński producent podzielił się wiadomością dotyczącą najczęściej pobieranych gier z PlayStation Store w 2021 roku. I jak można było się spodziewać,...