STS
fot. PGL

Najlepsi gracze CS:GO 2021 roku wg HLTV – 10. Jame

Przyszła pora, by HLTV odsłoniło karty z pierwszej dziesiątki listy najlepszych graczy CS:GO w 2021 roku. Tak więc na skraju top 10 ostatecznie znalazł się będący główną siłą napędową Virtus.pro Dzhami „⁠Jame⁠” Ali, który po raz pierwszy w karierze został ujęty w tym prestiżowym zestawieniu. Jame po raz pierwszy doceniony w rankingu HLTV Ale nie mogło […]

Przyszła pora, by HLTV odsłoniło karty z pierwszej dziesiątki listy najlepszych graczy CS:GO w 2021 roku. Tak więc na skraju top 10 ostatecznie znalazł się będący główną siłą napędową Virtus.pro Dzhami „⁠Jame⁠” Ali, który po raz pierwszy w karierze został ujęty w tym prestiżowym zestawieniu.

Jame po raz pierwszy doceniony w rankingu HLTV

Ale nie mogło być inaczej, bo reprezentanci Virtus.pro w końcu ugruntowali swoją pozycję w światowej czołówce i w dużej mierze przyczynił się do tego właśnie Jame. Widać to było bardzo dobrze przy okazji cs_summit 7. Turniej ten zakończył się triumfem Virtusów, a 23-latek otrzymał od serwisu HLTV tytuł MVP – drugi w swojej karierze. W minionym roku ekipa stawała też na podium Intel Extreme Masters Katowice 2021, EPIC League CIS oraz IEM Winter, a Rosjanin za każdym razem znajdował się w gronie zawodników wyróżnionych tytułem EVP. Należy mu także oddać, że jako snajper był w dopiero co zakończonym sezonie piekielnie skuteczny. Przełożyło się to na średnią 0,48 fragów ze snajperki na rundę, co było najlepszym wynikiem na profesjonalnej scenie. Do tego Ali dołożył też 93 wygrane clutche i średnio 0,54 zgonu na rundę – pod tym względem osiągnął drugi najlepszy rezultat na świecie. Top 10 w pełni mu się zatem należało.

Co ciekawe, Jame przy wyborze gracza, który w 2022 roku może wypłynąć na szerokie wody, nie wybrał wcale swojego rodaka z G2 Esports, Ilyi „m0NESY’EGO” Osipova. Zamiast tego postawił on na innego zawodnika rodem z Rosji, tj. Aleksandra „⁠KaiR0Na-⁠” Anashkina. – To PASHANOJ znalazł tego chłopaka. Wierzę, że on sam sprawi, iż ludzie zaczną go kojarzyć – stwierdził Ali. Niemniej wybrany przez niego 17-latek, mimo młodego wieku, nie jest bynajmniej anonimowy. W przeszłości miał wszak okazuję występować u boku Mateusza „matty’ego” Kołodziejczyka i Mateusza „n0tice’a” Wolniaka w eClubie Brugge, a od końcówki ubiegłego roku związany jest z akademią Teamu Spirit, którą reprezentuje w WePlay League Academy.

Lista zaprezentowanych do tej pory graczy top 20 wg HLTV wygląda tak:

# Zawodnik Drużyna
10. Dzhami „⁠Jame⁠” Ali Virtus.pro
11. Nicolai „⁠dev1ce⁠” Reedtz Ninjas in Pyjamas
12. Nemanja „⁠huNter-⁠” Kovač G2 Esports
13. Benjamin „⁠blameF⁠” Bremer Astralis
14. Keith „⁠NAF⁠” Markovic Team Liquid
15. Kaike „⁠KSCERATO⁠” Cerato FURIA Esports
16. Martin „⁠stavn⁠” Lund Heroic
17. Russel „⁠Twistzz⁠” Van Dulken FaZe Clan
18. Robin „ropz” Kool MOUZ
19. Jonathan „⁠EliGE⁠” Jablonowski Team Liquid
20. Helvijs „broky” Saukants FaZe Clan

Zdobywcę pierwszego miejsca i tytułu najlepszego zawodnika 2021 roku poznamy już 22 stycznia.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Team Vitality LEC 2022 League of Legends

Czy nowy skład Vitality wypali? Power ranking LEC 2022 Spring

Kolejny split League of Legends European Championship rozpocznie się już w najbliższy piątek. Drużyny w przerwie międzysezonowej jak zwykle nie próżno...