STS
fot. DreamHack/Adela Sznajder

NIP zaprezentował nowego trenera dywizji CS:GO

Niedawne plotki w końcu znalazły swoje potwierdzenie, a Ninjas in Pyjamas zaprezentowali nowego trenera swojej dywizji Counter-Strike’a. Tym zgodnie z oczekiwaniami został związany dotychczas z Apeks Daniel „djL” Narancic, który na stanowisku zastąpi Björna „THREATA” Persa. Ninjas stawiają na djL-a Poszukiwania trenera rozpoczęły się jeszcze pod koniec ubiegłego roku. To właśnie wtedy THREAT potwierdził, że […]

Niedawne plotki w końcu znalazły swoje potwierdzenie, a Ninjas in Pyjamas zaprezentowali nowego trenera swojej dywizji Counter-Strike’a. Tym zgodnie z oczekiwaniami został związany dotychczas z Apeks Daniel „djL” Narancic, który na stanowisku zastąpi Björna „THREATA” Persa.

Ninjas stawiają na djL-a

Poszukiwania trenera rozpoczęły się jeszcze pod koniec ubiegłego roku. To właśnie wtedy THREAT potwierdził, że nie będzie już odpowiedzialny za wyniki drużyny, gdyż obejmie stanowisko dyrektora technicznego. Ostatecznie wybór padł właśnie na djL-a, dla którego będzie to szansa, by ponownie pracować na własny rachunek. – Daniel pasuje do nas idealnie – to rozwijający się talent trenerski, który mimo ograniczonych zasobów osiągał już obiecujące wyniki. Jest zdyscyplinowany, ciężko pracujący i  posiada nowoczesne podejście do gry, bo przeszedł do roli szkoleniowca w stosunkowo młodym wieku. Pomiędzy nim i chłopakami szybko zaiskrzyło na osobistym poziomie. Właśnie kogoś takiego szukaliśmy. Osoby, która będzie w stanie podnieść zespół, gdy ten będzie borykać się z problemami – przyznał Jonas Gundersen, COO w NIP-ie.

Narancic na profesjonalnej scenie CS:GO pojawił się w 2016 roku i już rok później dał się poznać jako trener szwedzkiego składu Japaleno, który wkrótce dołączył do Red Reserve. Z czasem 27-latek zaczął jednak pojawiać się na serwerze jako gracz i w tej roli reprezentował nie tylko wspomniane już RR, ale również Epsilon eSports oraz Chaos Esports Club. Niemniej jesienią 2019 roku ponownie zawiesił myszkę na kołku, by objąć stery w GamerLegion. Potem pracował również w Copenhagen Flames, c0ntact Gaming i Apeks, ale tylko w tej pierwszej organizacji był głównym szkoleniowcem, podczas gdy w dwóch pozostałych zajmował funkcję asystenta. Ale już 28 stycznia zainauguruje kolejną samodzielną przygodę, bo to właśnie wtedy jego podopieczni rozpoczną zmagania w wiosennej fazie grupowej BLAST Premier 2022.

W tej sytuacji skład Ninjas in Pyjamas prezentuje się następująco:

Fredrik „⁠REZ⁠” Sterner
Nicolas „⁠Plopski⁠” Gonzalez Zamora
Hampus „⁠hampus⁠” Poser
Nicolai „dev1ce” Reedtz
Patrick „es3tag” Hansen
Daniel „djL” Narancic (trener)
Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Trymbi, Rogue, LEC

Rogue z pierwszym zwycięstwem w LEC! SK Gaming pokonane

W drugim spotkaniu piątkowych zmagań w inauguracyjnym tygodniu League of Legends European Championship Spring 2022 SK Gaming podjęło Rogue. Pomimo utr...