STS
fot. Riot Games/Michał Konkol

Inspired zadebiutował w LCS. Ekipa Polaka niepokonana

LCS 2022 Lock In zaczął się bardzo dobrze dla Evil Geniuses i jedynego Polaga uczestniczącego w zawodach. Kacper „Inspired” Słoma i jego kompani w miniony weekend rozegrali trzy grupowe mecze i wszystkie wygrali. Tego samego dokonali również podopieczni Cloud9.

Północnoamerykańskie rozgrywki League of Legends powróciły! W inaugurującym nowy sezon League of Legends Championship Series turnieju Lock In rozegrano w sumie piętnaście meczów grupowych. Co ważne dla polskich kibiców, w nowym zespole zadebiutował Kacper „Inspired” Słoma, którego Evil Geniuses było jedynym niepokonanym zespołem w grupie B.

Inspired i spółka niepokonani

Źli Geniusze zaczęli od pojedynku z przebudowanym Teamem Liquid. Przez długi czas to właśnie skład Sørena „Bjergsena” Bjerga prowadził, ale jego przewaga nie była zbyt wysoka. Taka sytuacja utrzymywała się do około 32. minuty, kiedy to EG wygrało teamfight w okolicy leża smoka. Od tego momentu Kacper Słoma i spółka przejęli inicjatywę, sukcesywnie dążąc do triumfu. Ten nadszedł w 41. minucie po kolejnej szalonej walce drużynowej. Inspired, który w tym meczu grał Xin Zhao wypracował KDA na poziomie 7 (6 zabójstw, 8 asyst, 2 śmierci)

Polski leśnik był również bardzo aktywny w drugim meczu swojej ekipy w LCS 2022 Lock In. W starciu z CLG posługiwał się Jarvanem IV i w zasadzie zawsze był tam, gdzie powinien. Na początku spotkania zgarnął dla swojej drużyny smoka, a w okolicy 10. minuty ukradł Heralda. Później uczestniczył też we fragach zdobywanych przez Evil Geniuses. CLG na tle rywala wyglądało dość przeciętnie, w wyniku czego porażka nadeszła bardzo szybko – po 25 minutach.

Trzecim i jednocześnie ostatnim oponentem Evil Geniuses było Immortals. I tym razem zespół polskiego dżunglera nie zawiódł, dość pewnie triumfując. Niemniej „dość” w tym przypadku jest słowem kluczowym, bo Słoma i jego kompani nie ustrzegli się przed błędami. Gdyby te się nie wydarzyły, to EG mogło wygrać nieco szybciej. Potyczka zakończył się po 32. minutach, a nasz rodak, grając Lee Sinem, zakończył ją z 3 fragami, 7 asystami i 2 śmierciami.

Cloud9 też z 3-0

W grupie B liderem jest Evil Geniuses. Tuż za tą drużyną znajduje się Team Liquid posiadający bilans 2-1. Trzecie i czwarte lokaty należą do Dignitas i CLG (obie drużyny z bilansem 1-2). Immortals to ostatni kolektyw w tym zestawieniu i nie ma on już szans na awans do play-offów LCS 2022 Lock In, podczas gdy pozostałe zespoły są już pewne promocji.

W zbiorze A także mamy jedną niepokonaną ekipę. Tam Cloud9 rozprawiło się zarówno z TSM-em, jak i FlyQuest oraz Golden Guardians. Bilansem 2-1 legitymuje się 100 Thieves, a 2-2 posiada FQ. W przyszły weekend rozstrzygnięte zostaną losy GG i TSM-u, które posiadają odpowiednio 0-3 i 1-2. Ich bezpośredni pojedynek odbędzie się 22 stycznia.

Aktualna sytuacja w grupach LCS 2022 Lock In:

Grupa A Grupa B
# Drużyna M W P # Drużyna M W P
1. Cloud9 3 3 0 1. Evil Geniuses 3 3 0
2. 100 Thieves 3 2 1 2. Team Liquid 3 2 1
3. FlyQuest 4 2 2 3. Dignitas 2 1 1
4. TSM 3 1 2 4. CLG 3 1 2
5. Golden Guardians 3 0 3 5. Immortals 3 0 3

Rozgrywki w ramach turnieju Lock In powrócą w najbliższy weekend. Z piątku na sobotę odbędą się ostatnie grupowe mecze, a dzień później rozegrane zostaną ćwierćfinały. Półfinały i finał zaplanowano na 28-30 stycznia. Szczegółowy harmonogram dostępny jest na oficjalnej stronie LoL Esports.

Tagi: , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Polki z 4750crew z drugim miejscem w ESEA Female Cash Cup

Przez ostatnie dwa dni kobiece składy CS:GO rywalizowały w ramach pierwszej tegorocznej odsłony ESEA Female Cash Cup. Wśród uczestniczek nie zabrakło...