Dwóch tygodni potrzebował MAD DOG'S PACT, by uzupełnić lukę w swoim składzie CS:GO. Organizacja zaprezentowała dziś bowiem nowy nabytek, którym okazał się związany do niedawna z Illuminar Gaming Martin "maaryy" Nakonieczny.

PACT sięga po młodą krew

Problemy podopiecznych Vincenta "VinSa" Jozefiaka zaczęły się na początku stycznia. To właśnie wtedy Wisła All iN! Games Kraków wyjawiła nazwiska dwóch zatrudnionych przez siebie graczy. Poza Michałem "snatchiem" Rudzkim szeregi mistrzów Polski wzmocnił również Kamil "Sobol" Sobolewski. Tym samym 23-latek zakończył swoją trzyletnią przygodę z PACTEM, w której trakcie trzykrotnie sięgał po triumf w Polskiej Lidze Esportowej, a także dwa razy stawał na podium ESL Mistrzostw Polski. Jego odejście było jednak ogromnym problemem, bo nie da się ukryć, iż Sobol przez cały okres swojego pobytu był jednym z filarów drużyny, na którym w dużej mierze spoczywała odpowiedzialność za zdobywanie fragów.

Mimo tak dużego osłabienia próżno było szukać w mediach plotek na temat tego, kto mógłby zastąpić Sobolewskiego. Wszystko działo się w absolutnej ciszy i dopiero dziś PACT potwierdził, iż do ekipy dołączył maaryy. 20-letni strzelec dał się poznać szerszej publice dzięki występom w los kogutos – ze swoimi ówczesnymi kolegami niespodziewanie awansował do ESL Mistrzostw Polski, gdzie potem reprezentowali oni barwy PGE Turowa Zgorzelec oraz Teamu ESCA Gaming. Ich drogi rozeszły się dopiero w połowie ubiegłego roku. To właśnie wtedy Nakonieczny trafił do Illuminar, które budowało nowy, młody zespół. Niemniej ten nigdy ostatecznie nie wypalił i w połowie grudnia został rozwiązany. Niemniej nie oznacza to, że maaryy pozostawał bezczynny, bo pod koniec ubiegłego roku pojawił się chociażby na Gdańsk Games 2021, gdzie jako wzmiennik wsparł Tarczyński Protein Team.

W tej sytuacji skład prezentuje się następująco:

Dawid „lunAtic” Cieślak
Jacek „MINISE” Jeziak
Bartosz „bnox” Niebisz
Paweł „reatz” Jańczak
Martin "maaryy" Nakonieczny
Vincent „VinS” Jozefiak (trener)