STS
fot. Evil Geniuses

VALORANT to już przeszłość – autimatic wraca do CS:GO i zasila Evil Geniuses!

Niedawno z „zesłania” na scenę VALORANTA powrócił Nick „nitr0” Cannella, który dołączył do składu CS:GO w Teamie Liquid. Teraz zaś oficjalnie na podobny krok zdecydował się Timothy „⁠autimatic⁠” Ta – mistrz świata z 2018 roku zasilił bowiem szeregi Evil Geniuses.

autimatic spróbuje pomóc Evil Geniuses

Jeszcze w 2018 roku 25-latek znajdował się na szczycie. To właśnie wtedy pod banderą Cloud9 mógł świętować triumf na Majorze. Niemniej kolejne lata nie były już tak udane, bo chociaż późniejsze przenosiny do Gen.G Esports zapowiadały się obiecująco, to ostatecznie z wielu powodów również nie przyniosły oczekiwanych sukcesów. Dlatego też Ta na początku sezonu 2021 pożegnał się z Counter-Strikiem i podążył do VALORANTA, gdzie związał się z T1, czyli formacją doskonale znaną fanom League of Legends. Oczekiwania były spore, ale nigdy nie udało się nawet zbliżyć do ich spełnienia. W żadnym z trzech etapów cyklu VALORANT Champions Tour zespół Amerykanina nie przebrnął do etapu lanowego, w efekcie czego zabrakło go też na grudniowych mistrzostwach świata w Berlinie.

Nic więc dziwnego, że już wiele tygodni temu zaczęto plotkować, że autimatic może powrócić do CS-a. Wiarygodności tym plotkom dodało ubiegłotygodniowe ogłoszenie T1, które potwierdziło rozstanie z doświadczonym zawodnikiem. Jednakże teraz otrzymaliśmy oficjalne potwierdzenie, że Ta zasilił szeregi odbudowywanego składu Evil Geniuses. Tam spotka się m.in. z Jake’em „Stewie’em2K” Yipem, wraz z którym cztery lata temu wznosił najważniejsze trofeum w klubowym CS-ie. Niewykluczone zresztą, że już za moment do tego duetu dołączy również trzeci były gracz Cloud9. Wszak prawdopodobnie ostatni wolny fotel w zespole zajmie Will „⁠RUSH⁠” Wierzba, który pozostaje bez stałego zatrudnienia od momentu rozstania z Complexity Gaming.

Skład Evil Geniuses prezentuje się następująco:

Vincent „⁠Brehze⁠” Cayonte
Tsvetelin „⁠CeRq⁠” Dimitrov
Jake „Stewie2K” Yip
Timothy „autimatic” Ta
Damien „maLeK” Marcel (trener)
Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Drugi sezon Warzone i Vanguard przesunięty

We’ve deployed a number of updates, but more needs to be done. Thank you for being patient while we delay the release of Season Two in #Vanguard and...