STS
fot. fb.com/G2esports

MOLSI i paTiTek w zamkniętych eliminacjach do pierwszego etapu VCT Challengers

Tym razem Polacy mieli więcej szczęścia przy okazji otwartych eliminacji do europejskiego VALORANT Champions Tour Stage 1. Co prawda ponownie żadna z w pełni rodzimych formacji nie zdołała sięgnąć po awans, ale za to w etapie zamkniętym zobaczymy dwóch naszych rodaków występujących w składach międzynarodowych.

MOLSI i paTiTek walczą dalej

Jako pierwszy powody do radości miał Patryk „paTiTek” Fabrowski, który od niedawna związany jest z EXCEL ESPORTS. 22-latek i jego koledzy zaczęli ostatni dzień zmagań w etapie otwartym od gładkiego triumfu nad Węgrami z Need more DM, by następnie, również bez większych problemów, rozprawić się z Case Esports, organizacji znanego z Realu Madryt Casemiro. Tym samym EXCEL przebrnęło do zamkniętych eliminacji, w których już dziś zmierzy się z Rebels Gaming, czyli jedną z drużyn, która przez ostatnie dni nie musiała walczyć o awans. A to dlatego, że podczas ubiegłotygodniowego turnieju kwalifikacyjnego zajęła miejsca 5-6.

Ponadto dziś na serwerze ponownie zaprezentuje się nam Michał „MOLSI” Łącki, który na co dzień rywalizuje pod banderą LDN UTD. Jego zespół, podobnie jak wspomniane wcześniej EXCEL, także nie znalazł swojego pogromcy i w pokonanym polu pozostawił m.in. Bartosza „UNFAKE’A” Bernackiego i jego partnerów z Teamu Queso, a także Wave Esports. To otworzyło przed 24-latkiem szansę na to, by realnie włączyć się do gry w ramach cyklu VCT. Niemniej już teraz wiadomo, że łatwo nie będzie, bo pierwszym rywalem LDN w zamkniętych eliminacjach będzie Team Vitality, który w minionym tygodniu mimo braku awansu pozostawił po sobie bardzo dobre wrażenie.

Harmonogram zamkniętych eliminacji:

20 stycznia
18:00 Team Vitality vs LDN UTD BO3
18:00 Rebels Gaming vs EXCEL ESPORTS BO3
18:00 Alliance vs G2 Esports BO3
18:00 TENSTAR vs Team Finest BO3
20:00 2. runda drabinki wygranych BO3
20:00 2. runda drabinki wygranych BO3
20:00 1. runda drabinki przegranych BO3
20:00 1. runda drabinki przegranych BO3
21 stycznia
17:00 2. runda drabinki przegranych BO3
17:00 2. runda drabinki przegranych BO3
19:00 3. runda drabinki przegranych BO3
22 stycznia
17:00 finał drabinki wygranych BO5
23 stycznia
17:00 finał drabinki przegranych BO5

Wybrane mecze wraz z angielskim komentarzem obejrzeć będzie można pod tym adresem. Ostatecznie dwie najlepsze drużyny pierwszych europejskich eliminacji do VCT Stage 1 awansują na finały regionu EMEA, które odbędą się między 11 lutego a 27 marca.

Tagi: , , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Zeri, Iskierka Zaun (League of Legends)

Patch 12.2 już w LoL-u, a wraz z nim Zeri oraz spore zmiany u Janny i Tahma Kencha

Bohaterowie W kwestii postaci nie dokonano zmian na ostatnią chwilę i jeśli zapoznaliście się ze wstępną listą modyfikacji w patchu 12.2, poniższa cz...