STS
Inspired, Rogue, LEC 2021 Summer
fot. Riot Games/Michał Konkol

Inspired o dołączeniu do EG: Chyba podoba mi się tutaj bardziej niż w Rogue

W bieżącym roku scena europejska straciła trzech wybitnych zawodników na rzecz amerykańskiego League of Legends Championship Series. Wśród żegnających Stary Kontynent znalazł się jedyny Polak, który zaczął już rywalizację we wcześniej wspomnianej lidze – Kacper „Inspired” Słoma. Leśnik Evil Geniuses w wywiadzie dla Pedro Romeo z The Click odpowiedział na kilka kwestii związanych z całokształtem ligi, swoją drużyną oraz odniósł się do obecnego stanu tamtejszej solo kolejki.

Na samym początku rozmowy Inspired powiedział jakie odczucia towarzyszyły mu po rozegraniu swoich debiutanckich meczów w LCS. – Oczywiście byłem podekscytowany możliwością udziału w rozgrywkach, ale ponieważ Hans [sama] nie grał z TL, byłem trochę smutny z tego powodu, bo mógłby to być szalony mecz, gdyby znajdował się po przeciwnej stronie. Poza tym fajnie było zagrać w LCS po raz pierwszy – oznajmił.

„Chyba podoba mi się tutaj bardziej niż w Rogue”

Padło też pytanie odnoszące się do procesu asymilacji z drużyną od czasu rozstania z Rogue. – Zaadaptowanie się do Ameryki nie stanowiło dla mnie trudności. Koledzy z drużyny są mili, co bardzo sobie cenię. Chyba podoba mi się tutaj bardziej niż w Rogue, ponieważ zauważyłem, że ludzie [tutaj] mają podobne osobowości do mnie poza grą, więc przyjemniej spędzamy czas. Ogólnie czułem, że będę miał pewne problemy z przystosowaniem się do nowego stylu życia i tego typu sprawami, ale było to stosunkowo łatwe. Nawet łatwiejsze niż się spodziewałem – wyznał.

„Gracze pokroju Jankosa, Selfmade’a czy Elyoyi są lepsi niż każdy leśnik w Ameryce”

– Wydawało mi się, że dżunglerzy z LCS-a będą lepsi niż w rzeczywistości. Przed dołączeniem do EG uważałem, że poziom w lesie będzie zbliżony do tego co reprezentowało LEC, ale teraz wiem, że gracze pokroju Jankosa, Selfmade’a czy Elyoyi są lepsi niż każdy leśnik w Ameryce. Nie ukrywam zaskoczenia z tego powodu. Myślałem, że tutejsi zawodnicy są bardzo dobrzy, ale teraz widzę, że są po prostu w porządku. […] Jeśli utrzymam swój dotychczasowy poziom, będę najlepszym leśnikiem w LCS – odpowiedział 19-latek na pytanie dotyczące swojej oceny względem innych zawodników.

„Moim zdaniem tutejsza solo kolejka jest w złym stanie”

– Czy uważasz, że scena amatorska NA ma potencjał, by osiągnąć ten sam poziom, co ERL? – zapytał Pedro. – Moim zdaniem tutejsza solo kolejka jest w złym stanie – zaczął Słoma.– Jest jeszcze gorsza niż na serwerze EUW. Z tego powodu trudnym zadaniem jest znalezienie zawodnika, który jest zarówno młody i dobry. Myślę, że trzeba szukać kogoś bardzo świeżego, takiego jak Jojo, który nie ma wielu nawyków [w grze] i może nauczyć się wielu rzeczy [w swoim wieku]. Dla przykładu, gracz, który wspinał się do Challengera przez wiele sezonów, zanim w końcu został zauważony i wzięty przez organizację, nauczył się już wielu nawyków i jeśli posiada nawyki właśnie z solo kolejki, to trudno będzie to zmienić zarówno jemu samemu, jak i organizacji. Bazując na doświadczeniu z solo queue, nie będziesz dobrym midlanerem w profesjonalnych rozgrywkach, bo będziesz się mierzył z naprawdę wymagającymi graczami, więc myślę, że tutejsza solo kolejka tak naprawdę nie sprzyja graczom w stawaniu się dobrymi – podsumował Polak.

Cały wywiad możecie przeczytać klikając tutaj.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Lucker AGO ROGUE

Nieśmiertelny Lucker. Najlepsza piątka drugiego tygodnia Ultraligi

Drugi tydzień także dla Sinmivaka... ... chociaż już w nie aż tak dominującym stylu. Pojawiło się kilku nowych kandydatów, w tym m.in. Elias "Kakan"...