STS
Ungentium
fot. ESL/Adam Łakomy

Ungentium z awansem do głównej fazy Malta Vibes Knockout Series 5

Ungentium po niezwykle zaciętym spotkaniu wygrywa 2:1 z KOVA i awansuje do głównej fazy Malta Vibes Knockout Series 5. Polacy zachowali zimną krew na ostatniej mapie, zwyciężając nad fińską formacją.

Pierwsze dwie mapy miały niemal identyczny przebieg. Zarówno KOVA, jak i Ungentium dość pewnie wygrały wybrane przez siebie odpowiednio Ancient i Mirage. Na obu tych arenach pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 11:4. Jak mawia były trener Astralis, a obecnie Vitality. Danny „zonic” Sørensen, jest to najbardziej niebezpieczne prowadzenie. Tym razem i Polacy, i Finowie byli w stanie spokojnie domknąć swoje mapy. Czekało nas więc starcie na Inferno. Tutaj już tak łatwo nie było, a po pierwszej połowie mieliśmy wynik 8:7. Jednak po zmianie stron podopieczni Macieja „Luza” Bugaja dopięli swego i mapę zakończyli rezultatem 16:12.

Cztery polskie zespoły w głównej fazie?

Poza Ungentium, które przeszło przez pierwszą fazę, wygrywając najpierw z rosyjskim GMT, a następnie z fińskim KOVA, polskich ekip w turnieju mamy jednak więcej. x-kom AGO dostało bezpośrednie zaproszenie od organizatorów, a w grze są jeszcze Wisła All iN! Games Kraków i MAD DOG’S PACT. Biała Gwiazda już w sobotę o 19 rozegra swoje spotkanie o awans, ich rywalem będzie norweskie 777. Jacek „MINISE” Jeziak i spółka zmierzą się za to z duńskim Los Reyes w sobotę o 16. Zespoły, które przejdą przez pierwszą fazę, zostaną dobrane w pary z ekipami wcześniej zaproszonymi, czyli 1WIN, SINNERS, K23, Copenhagen Flames, AGO, HEET, ECSTATIC i forZe. Pierwsze mecze głównej fazy Malta Vibes Knockout Series 5 już w niedzielę.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Dota Pro Circuit

Znamy format "odwołanego Majora". Dwadzieścia zespołów na TI 11?

Znamy format "odwołanego Majora". 20 zespołów na TI 11? W odcinku zatytułowanym „BREAKING NEWS about the Major and TI - We Say Things 135" SUNSfan pr...