STS
fot. StarLadder/Igor Bezborodov

Ogłoszono uczestników ESL Challenger 48, zagrają m.in. Dignitas i Virtus.pro

Jak wiemy już od jakiegoś czasu, ESL Challenger 48 nie odbędzie się na lanie, a tylko w internecie. Nie oznacza to jednak, że będzie nudno, bo dziś organizatorzy zaprezentowali pełną listę uczestników, na której znalazło się kilka ciekawych formacji.

Cztery zaproszenia rozesłane

Tak więc zaproszenia zgarnęli m.in. dwaj ćwierćfinaliści ostatniego Majora, czyli Virtus.pro i FURIA Esports. Ta druga do gry przystąpi wraz ze swoim nowym nabytkiem, czyli pozyskanym z paiN Gaming Rafaelem „saffee” Costą. Ponadto w akcji zobaczymy również Hiszpanów z Movistar Riders, którzy także brali udział w jesiennych mistrzostwach świata, oraz Dignitas. Dla ekipy legendarnych Patrika „f0resta” Lindberga i Adama „friberga” Friberga będzie to kolejna szansa, by zaprezentować się szerszej publice i jednocześnie zdobyć cenne punkty w rankingu HLTV oraz w cyklu ESL Pro Tour. Te pomogłyby Skandynawom otrzymywać w przyszłości większą niż dotychczas liczbę zaproszeń.

Poza wspomnianą wyżej czwórką na serwerze zameldują się także cztery drużyny wyłonione wcześniej na drodze regionalnych eliminacji. Przypomnijmy, że w Oceanii najlepsze okazało się ORDER, które niedawno przeszło rebranding. Amerykę Południową reprezentować będzie 9z Team, zaś Europa i Ameryka Północna przyślą dwa składy, które dopiero co zmieniły barwy klubowe. Na Starym Kontynencie turniej kwalifikacyjny wygrali Francuzi z DBL Poney, czyli nowe nabytki HEET. Z kolei zza oceanu przybędzie trzon byłej drużyny Extra Salt, obecnie kojarzony już z barwami Complexity Gaming.

Lista uczestników ESL Challenger 48:

9z Team Complexity Gaming Dignitas FURIA Esports
HEET Movistar Riders ORDER Virtus.pro

ESL Challenger 48 odbędzie się pomiędzy 11 a 13 lutego. Uczestnicy imprezy walczyć będą o łączną pulę nagród, na którą składają się 100 tysięcy dolarów oraz 300 punktów ESL Pro Tour. Ponadto zdobywcy mistrzowskiego tytułu zgarną również przepustkę do ESL Pro League Season 16 Conference.

Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

darko: Przez prawie miesiąc zapewniano nas, że podpiszemy kontrakty z Illuminar

"Organizacja wycofała się ze współpracy" O całej sprawie za pośrednictwem mediów społecznościowych opowiedział Kacper "darko" Ściera, który miał znal...