Polski pojedynek dla MOLSIEGO

Co ciekawe, MOLSI i spółka swoją przygodę z zamkniętymi eliminacjami zaczęli najgorzej, jak się dało, bo od porażki. Zespół Polaka w swoim pierwszym meczu musiał bowiem uznać wyższość Teamu Vitality, czym już na starcie skomplikował swoją sytuację, wyczerpując limit błędów. Ale były to tylko złe miłego początki, bo w kolejnych dniach LDN twardo parło przed siebie, pozostawiając w pokonanym polu Rebels Gaming oraz wyżej od siebie notowane TENSTAR. Co więcej, drużyna naszego rodaka wzięła także rewanż na Vitality, wygrywając tym razem 2:0 i w efekcie wyrzucając graczy francuskiej organizacji za burtę. Niemniej to nie był jeszcze koniec, bo nadal pozostała ostatnia przeszkoda.

Tą było EXCEL ESPORTS. Dzień wcześniej Patryk "paTiTek" Fabrowski i jego koledzy w finale górnej drabinki ulegli G2 Esports. Zdecydowanie więc zwiększyła się ich motywacja, by nie zmarnować drugiej okazji na awans. Problem w tym, że na serwerze to LDN rozdawało karty. Litewsko-polski skład zaczął od gładkiego triumfu 13:5 na Fracture, by potem rzutem na taśmę wydrzeć Ascent wynikiem 13:11. Na koniec zaś ekipa MOLSIEGO przypieczętowała swój sukces, wygrywając 13:9 na Iceboksie. Dzięki temu skład 24-latka zatriumfował 3:0 i tym samym zgarnął ostatnią przepustkę do VCT Challengers w regionie EMEA.

Lista uczestników VCT Challengers w regionie EMEA:

Acend BBL Esports BIG Fnatic
FPX G2 Esports Gambit Esports Guild Esports
LDN UTD Team Liquid Natus Vincere SuperMassive Blaze

Pierwszy etap VALORANT Champions Tour Challengers w regionie EMEA rozegrany zostanie między 11 lutego a 27 marca. W sumie udział w online'owych zawodach weźmie dwanaście drużyn, w których znajdzie się trzech Polaków – poza MOLSIM będą to również Patryk "starxo" Kopczyński i Aleksander "zeek" Zygmunt z Acend.