Gonitwa za Zero Tenacity

Z10 po ostatniej wygranej z Komil and Friends zdołało wspiąć się na trzecią lokatę w tabeli. Obecnie podopiecznych Kacpra "Nahovsky'ego" Merskiego wyprzedzają tylko wciąż niepokonane Team ESCA Gaming oraz AGO ROGUE. Za nami jednak dopiero dwie kolejki, a sytuacja w klasyfikacji może się zmienić już dzisiaj. Jeśli Forsaken uda się pokonać serbską formację, to zrówna się z nią na podium. A ostatnie występy z Illuminar Gaming i (do pewnego momentu) TEG pokazały, że ta ekipa ma szanse przeciwko najlepszym w Ultralidze. Zapowiada się więc niezwykle ciekawy pojedynek.

Chwilę później devils.one zmierzy się z Iron Wolves. Dużo można mówić o naprzemiennej formie Iron Wolves, ale lepiej powiedzą to wyniki. Wilki wygrały jak na razie tylko jedno spotkanie i już z pewnością ostrzą sobie zęby na kolejny triumf. Diabły wyglądają bowiem obecnie na najsłabszą drużynę w całej lidze. Marcin "bucu" Świech i spółka wciąż nie znaleźli sposobu na wygraną. Iron Wolves może za to okazać się rywalem, który może im pomóc wkroczyć na zwycięską ścieżkę.

W podobnej sytuacji do Iron Wolves znalazła się też Goskilla. Organizacja wywodząca się z Włoch będzie miała już jednak do czynienia z zupełnie inną bestią, ponieważ podejmie ona Team ESCA Gaming. Franciszek "Harpoon" Gryszkiewicz wraz z kolegami nadal nie stracili ani jednego punktu i zapewne wcale nie zamierzają tego zmieniać. Goryle natomiast znajdują się na dole klasyfikacji i każda wygrana przyda im się w wyścigu o miejsce w play-offach.

Starcie w środku tabeli i Dawid kontra Goliat

Jednym z najciekawszych meczów tego dnie będzie przedostatnia batalia. Komil and Friends, którzy siedzą teraz komfortowo z dwiema wygranymi na koncie, zmierzą się z Illuminar Gaming znajdującym się w identycznym położeniu. I chociaż dla KNF jest to poniekąd dobry start, tak od zawodników spod szyldu Oka wciąż oczekujemy więcej. Mimo zmian w składzie to cały czas jest drużyna, której kluczowi zawodnicy doszli aż do finału poprzedniego sezonu Ultraligi. Dla nich to zwycięstwo będzie niezwykle ważne i pozwoli nabrać jakże potrzebnego tempa w rozgrywkach.

Na sam koniec została bitwa pomiędzy Dawidem i Goliatem. W roli giganta będzie oczywiście AGO ROGUE, czyli jedna z dwóch niepokonanych wciąż ekip. Underdogiem w tej sytuacji jest Gentlemen's Gaming, które w ostatniej kolejce zdołało zapewnić sobie pierwszy punkt w lidze. Nie będzie przesadą, jeśli powiemy, że wszyscy chyba będą oczekiwać od formacji z Jakubem "Sinmivakem" Ruckim na pokładzie wygranej. Ale kto wie, może Dżentelmeni nabrali w końcu wiatru w żagle? O tym przekonamy się już o godzinie 21:00.

Harmonogram dzisiejszych meczów Ultraligi:

25 stycznia
17:00 Forsaken vs Zero Tenacity BO1
18:00 Iron Wolves vs devils.one BO1
19:00 Goskilla vs Team ESCA Gaming BO1
20:00 Komil and Friends vs Illuminar Gaming BO1
21:00 Gentlemen’s Gaming vs AGO ROGUE BO1

Pierwsze spotkanie rozpocznie się już o godzinie 17:00. Transmisja będzie dostępna na kanałach Polsat Games w serwisie TwitchYouTube oraz w telewizji. Po więcej informacji dotyczących siódmego sezonu Ultraligi zapraszamy do naszej relacji tekstowej: