STS
Mikyx, G2 Esports, LEC
fot. Riot Games/Michał Konkol

Mikyx wraca do gry w LEC!

Gdy w grudniu zeszłego roku Mihael „Mikyx” Mehle oznajmił, że nie udało mu się znaleźć drużyny na nadchodzący, wiosenny split profesjonalnych rozgrywek, wywołało to niemałe poruszenie. Dziś jednak ogłoszono powrót czterokrotnego mistrza Europy do gry w najbardziej prestiżowych rozgrywkach Starego Kontynentu, aczkolwiek już nie pod banderą G2 Esports. Samurajowie oficjalnie pożegnali dziś swojego byłego wspierającego, a wkrótce po tym poznaliśmy nową drużynę Słoweńca.

Mikyx w wyjściowym składzie EXCEL

Zatrudnieniem utytułowanego 23-latka zainteresowało się EXCEL ESPORTS, które na przestrzeni ostatnich trzech lat w League of Legends European Championship ani razu nie miało okazji zagrać w play-offach tej ligi. Dyrektor ds. esportu w EXCEL, Tim Reichert, wyznał jednak z głębokim przekonaniem, że tym razem XL nie tylko będzie walczyło o miejsce w play-offach, ale na pewno w nich zagra. – Jeśli jako organizacja masz szansę pozyskać kogoś takiego, jak Mikyx, to musisz ją wykorzystać. W tym roku nie zamierzamy liczyć na play-offy – my w nich zagramy. […] Mikyx jest prawdopodobnie jednym z najlepszych supportów i chociaż już mieliśmy w składzie silnego wspierającego, to Mikyx wnosi coś, czego jeszcze nie mieliśmy – pewną mentalność zwycięzcy – oznajmił Reichert w wideo przygotowanym przez XL (do obejrzenia poniżej). – Chciałbym jeszcze wspomnieć, że G2 mocno wspierało nas podczas całego procesu i pomogło doprowadzić ten transfer do końca. Dzięki, Carlosdodał wkrótce po publikacji wspomnianego wideo.

Advienne za burtą. „To czysto biznesowa decyzja”

Gdzie jedni radują się z możliwości powrotu do profesjonalnej gry albo z zakontraktowania zawodnika kalibru Mikyxa, inni nie mają powodów do zadowolenia. Z miejscem w wyjściowej piątce pożegnał się na dobre Henk „Advienne” Reijenga, czyli dotychczasowy wspierający EXCEL. Wkrótce po ogłoszeniu zmiany w składzie Holender zabrał głos i opublikował krótki wpis, w którym ujawnia, jak to wszystko wyglądało z jego perspektywy. – W niedzielę zarząd XL poinformował mnie, że po dwóch tygodniach splitu Mikyx wejdzie w moje miejsce na nadchodzącą rundę LEC i kolejne. Ta decyzja została podjęta tylko i wyłącznie przez zarząd, bez otwartego dialogu ze mną albo moimi (już byłymi) kolegami z drużyny, albo jakiegokolwiek uprzedzenia. Z tego, co mi powiedziano, na tę decyzję nie miały wpływu moje występy, jakiekolwiek problemy z motywacją, charakterem czy czymkolwiek związanym z grą lub osobą. To czysto biznesowa decyzja – obwieścił Advienne.

Później Reijeng tłumaczy, że jest mu zwyczajnie przykro z takiego obrotu spraw i choć on sam nie sądzi, by poszło mu słabo, to musi pogodzić się z tym, że zmiany są nieodłączną częścią esportu. Ponadto nie żywi urazy do samego Mikyxa, a wręcz życzy jemu i jego nowym kolegom powodzenia. Skierował też kilka słów do swoich kolegów z EXCEL, szczególnie do Marka „Markoona” van Woensela, który do głównej piątki XL dołączył razem z Adviennem i który z Holendrem grał już od jakiegoś czasu. – Chcę podziękować wszystkim, którzy wspierali mnie albo moich kolegów. Mam nadzieję, że to się nie zmieni w przyszłości – skwitował Advienne. Cały jego wpis możecie przeczytać pod tym adresem.

Z kim zagra Mikyx w debiucie w XL?

Kolejne spotkanie, już z nowym wspierającym, EXCEL rozegra w nadchodzący piątek. Najbliższym rywalem formacji Mikyxa będą MAD Lions, a dzień później formacja Słoweńca podejmie Astralis. Aktualną klasyfikację i więcej informacji dotyczących LEC 2022 Spring możecie znaleźć w naszej relacji tekstowej:

LEC

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

ESL i FACEIT pod wspólną banderą. Oto ESL FACEIT Group!

Przyspieszyć rozwój esportu ESL FACEIT Group po dopełnieniu wszystkich formalności stanie się bowiem własnością Savvy Gaming Group, w której funkcję...