STS
snatchie wisła
fot. Wisła All iN!

Wisła odpada z Malta Vibes, AGO wygrywa po dreszczowcu

We wtorek ponownie mieliśmy okazję oglądać w akcji x-kom AGO, Wisłę All iN! Games Kraków oraz MOUZ NXT. Najwięcej jednak działo się w spotkaniu z udziałem podopiecznych Mikołaja „miNIr0xa” Michałkowa.

Wisła wciąż na fali wznoszącej

Drugi dzień tygodnia rozpoczęliśmy wraz z Wisłą Kraków, która podejmowała kosowsko-albański BLINK w ramach Pinnacle Winter. Po poniedziałkowym rozgromieniu AGO Biała Gwiazda nie zwolniła tempa i spotkanie wygrała w bardzo szybkim tempie 2:0. Rywale na wybranym przez siebie Mirage’u ugrali zaledwie sześć rund, przegrywając pierwszą połowę 3:12. Na mapie tej najlepiej czuł się Michał „snatchie” Rudzki, który robił, co tylko chciał, a przeciwnicy nie byli zdołali postawić praktycznie żadnego oporu. Na drugą odsłonę tego pojedynku przenieśliśmy się na Nuke’a. Tutaj dominacja Wisły została zaznaczona jeszcze wyraźniej. Grzegorz „SZPERO” Dziamałek i spółka oddali jedynie trzy rundy swoim rywalom. Wygrana oznacza również, że Wisła kontynuuje swój udział w turnieju Pinnacle z bilansem 1-1.

AGO wygrywa w thrillerze

Kibice Jastrzębi przeżyli dzisiaj kilkanaście zawałów serca, oglądając spotkanie swojej ulubionej drużyny. AGO w ramach głównych kwalifikacji do Elisa Invitational Winter zmierzyło się z Fnatic Rising. Ancient wybrane przez naszych rywali rozpoczęło się od wygrania pierwszej połowy 10:5 przez Polaków. Po zmianie stron niestety tak dobrze nie było. Szymon „kRaSnaL” Mrozek dwoił się i troił, lecz niestety starożytna arena wpadła na konto zawodników akademii Fnatic. Na Vertigo przy wyniku 12:7 dla AGO wydawało się, że przeniesiemy się na trzecią mapę. Jednak Polacy zaczęli seryjnie przegrywać rundy i nagle na tablicy wyników pojawił się remis. Szczęśliwie Jastrzębie ostatnie dwie rundy rozegrały perfekcyjnie i mogliśmy w chwilowym spokoju przejść na Mirage. Chwilowym, bo nieciekawie zaczęła się dla zawodników AGO finałowa mapa tego pojedynku. Zmiana stron przyniosła również ze sobą odmianę stylu gry Polaków i po comebacku udało się doprowadzić do dogrywki, w której niesieni udanym powrotem do tego meczu wygrali Mirage’a 19:16, a całe spotkanie rezultatem 2:1.

Sinners stają na drodze Wisły

Piękna seria zwycięstw Białej Gwiazdy musiała kiedyś się skończyć. Zbyt silne w ćwierćfinale Malta Vibes Knockout Series okazało się czeskie Sinners Esports. Pojedynek rozpoczął się od wygrania przez Wiślaków Nuke’a 16:12. Rywale postawili na Ancient i gdy wydawało się, że przy wyniku 11:4 nic już nie jest w stanie powstrzymać Polaków przed zamknięciem tego spotkania, zadziałały słowa Dannego „zonica” Sorensena. Były trener Astralis, a obecnie Teamu Vitality, powiedział kiedyś, że 11:4 to najbardziej niebezpieczne prowadzenie. Słowa te sprawdziły się niestety w przypadku Wisły. W drugiej połowie Czesi nie dali żadnych szans Białej Gwieździe i z wynikiem 16:13 akcja przeniosła się na decydującego Mirage’a. Zarówno Wisła, jak i AGO wygrali wcześniej na tym polu bitwy, ale niestety do trzech razy sztuka i tym razem padło na wygraną Sinners. Tutaj Dziamałek i spółka nie mieli nic do powiedzenia i przegrali 16:7, a całe spotkanie 1:2. Na tym niestety kończy się udział Wisły Kraków w piątej edycji Malta Vibes.

Akademia MOUZ przegrywa po raz drugi w tym roku

Sporo emocji, podobnie jak w przypadku AGO, przyniosło spotkanie MOUZ NXT z duńskim Tricked Esport w ramach Pinnacle Winter. Na otwierającym starcie Nuke’u ponownie zadziałały słowa Sorensena. Akademia MOUZ na czele z polskim trio wygrała pierwszą połowę 11:4, by następnie przegrać 14:16. Kolejną mapą było Mirage, które pojawiało się w każdym wtorkowym meczu Polaków. Myszy nie zawiodły wszystkich fanów narodowej mapy i zwyciężyły 16:10, przedłużając walkę z Tricked do trzeciej mapy. Od początku na finałowym Vertigo warunki dyktowali Duńczycy. Ekipa trzech naszych rodaków nie była w stanie dotrzymać kroku rywalom i niestety przegrała 13:16. MOUZ NXT w Pinnacle Series, podobnie jak Wisła Kraków, gra dalej z bilansem 1-1.

Wyniki wszystkich dzisiejszych meczów z udziałem polskich drużyn CS:GO:

25 stycznia
09:00 Wisła All iN! 2:0 BLINK Mirage 16:6
Nuke 16:3
15:00 x-kom AGO 2:1 Fnatic Rising Ancient 14:16
Vertigo 16:14
Mirage 19:16
16:00 Wisła All iN! 1:2 SINNERS Nuke 16:12
Ancient 13:16
Mirage 7:16
18:30 MOUZ NXT 1:2 Tricked Esport Nuke 14:16
Mirage 16:10
Vertigo 13:16
Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Ekipa izaka w drugiej dziesiątce podczas Twitch Rivals w Warzone

Zasady turnieju Turniej odbył się w najbardziej kompetytywnym formacie, który jednocześnie wzbudza najwięcej emocji, czyli zamknięte lobby, do któryc...