STS
fot. RixGG

Projekt Rix.GG Thunder zawieszony, Mickebwoy na ławce rezerwowych

Mikołaj „Mickebwoy” Chojnacki musi rozpocząć poszukiwania nowego domu. Wszystko dlatego, że projekt Rix.GG Thunder, którego Polak był częścią, został oficjalnie zawieszony, a związani z nim zawodnicy przesunięci na ławkę rezerwowych.

Polak i jego koledzy na ławce

Ekipa Thunder funkcjonowała od lata 2020 roku jako męski skład brytyjskiej organizacji Rix.GG. Sam Mickebwoy jej częścią stał się natomiast nieco ponad pół roku temu, w czerwcu 2021 roku. Od tego czasu Polak i jego koledzy próbowali swoich sił m.in. w cyklu VALORANT Champions Tour 2021, gdzie bezskutecznie walczyli o awans na lana. O wiele lepiej szło im za to w regionalnych rozgrywkach ICEBOX Northern Classic, gdzie w listopadzie stanęli na najniższym stopniu podium, ustępując jedynie takim zespołom, jak UCAM Esports Club oraz KOVA. Nowy rok Chojnacki i spółka zaczęli natomiast od udziału w otwartych eliminacjach do pierwszego etapu VCT 2022, ale ponownie nie osiągnęli tam sukcesu.

Czasami najlepszym wyjściem jest zrobienie kroku w tył i ocenienie sytuacji. Miałem zaszczyt poznać każdego z tych graczy i osobiście spędzić z nimi czas, dlatego mam to szczęście, że mogę nazwać ich przyjaciółmi. Jestem niesamowicie dumny ze wszystkiego, co ta drużyna osiągnęła i udowodniła w czasie swojej gry w Rix, jednakże przez to pożegnanie z tym składem jest jeszcze trudniejsze. Na razie zawieszamy projekt VALORANT Thunder – przyznał Zack Chandler, Head of Esports organizacji. – Z ciężkim sercem mówimy Thunder do widzenia. Obserwowałem, jak ten zespół rozwija się i wygrywa. Razem z nimi przeżywałem, gdy przegrali, i świętowałem ich zwycięstwa – wtórował mu menadżer zespołu, Jay Batzofin.

Dotychczas skład Rix.GG Thunder prezentował się następująco:

Oliwer „LATEKS” Fahlander
Aaron „frei” Frei
Joseph „Luzuh” Loose
Mikołaj „Mickebwoy” Chojnacki
Laurent „memset” Werly
Brandon „weber” Weber (trener)
Tagi: , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Faker, T1, LCK 2021

LCK: T1 w obronie pierwszego miejsca i Gen.G czyhające na wpadkę lidera

Ważne sprawdziany T1 Zacznijmy od rzeczy najistotniejszej, czyli dość trudnego harmonogramu aktualnego lidera klasyfikacji – T1. Ekipa Lee "Fakera" S...