STS
szpero proplayers
fot. ProPlayers

SZPERO dołącza do grona inwestorów agencji ProPlayers

Grzegorz „SZPERO” Dziamałek już od kilku lat związany jest z agencją ProPlayers. Teraz jednak jego wkład w działalność tego podmiotu zostanie zwiększony, gdyż kapitan Wisły All iN! Games Kraków został oficjalnym inwestorem spółki.

„Chcę zabezpieczyć swoją przyszłość już teraz”

Granie wciąż sprawia mi bardzo wiele frajdy i jest dla mnie priorytetem. Wiem jednak, że świadoma osoba powinna inwestować w inne projekty już w trakcie kariery. Wystarczy spojrzeć na Roberta Lewandowskiego, który jest najlepszym piłkarzem na świecie i rozwija nowe biznesy. Robię to samo, bo chcę zabezpieczyć swoją przyszłość już teraz – zapewnił 30-letni zawodnik. – Obecnie doradzam zarządowi. Mam doświadczenie oraz wiedzę o grze i ekosystemie. Nieskromnie powiem, że mam „nosa” do młodych talentów. Nie wykluczam też, że kiedyś będę zaangażowany mocniej w projekt. Po karierze chciałbym wspierać kariery nastoletnich zawodników i pomóc im osiągać międzynarodowe sukcesy – dodał.

ProPlayers szykuje większą ekspansję

Kluczową wartością w biznesie jest zaufanie – przyznał z kolei Krzysztof Kubicki z zarządu ProPlayers. – Cieszę się niezmiernie, że nasza współpraca z Grzegorzem trwa już cztery lata i wchodzi na zupełnie nowy poziom. Nasza spółka dynamicznie się rozwijała w tym czasie. Zwiększamy strukturę przychodów, zespół agentów i liczbę zawodników, których obsługujemy. Dziś to grupa 40 graczy z całej Europy. Trzech spośród nich zostało w grudniu mistrzami świata w grze VALORANT. Zależy nam, aby rozumieć potrzeby zawodników i aby wspierać każdego na coraz wyższym poziomie. Naszą siłą są ludzie. Stąd tak naturalny był pomysł, aby do grona wspólników dołączył zawodnik esportowy, który jest z nami związany najdłużej i posiada bardzo wiele cennych spostrzeżeń – dodał.

Co ważne, SZPERO był jednym z pierwszych graczy, który zaufali spółce założonej przez Kubickiego oraz Aleksandra Kaima. Jego współpraca z oboma wspomnianymi działaczami trwa wszak od 2018 roku, a jej efektem były m.in. przenosiny Dziamałka do AGO Esports, a potem do Wisły All iN!. Jak jednak możemy wyczytać w komunikacie prasowym, silniejsze zaangażowanie 30-letniego prowadzącego to dopiero początek działań ProPlayers zaplanowany na ten rok. Agencja zamierza bowiem nadal rozwijać swoją działalność na polu takich tytułów, jak CS:GO, League of Legends czy też VALORANT, co ma wzmocnić jej pozycję na globalnym rynku menadżerskim związanym z esportem.

Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Kariera zatoczyła koło. BnTeT ponownie zawodnikiem TYLOO

BnTeT wraca na stare śmieci Pierwsze lata swojej kariery BnTeT spędził w ekipach ze swojej ojczyzny. Prawdziwym przełomem okazały się dopiero przenos...