STS
szpero wisła
fot. Wisła All iN!/Jeremi Śpiewak

Wisła Kraków przegrywa w półfinale z Apeks i odpada z Pinnacle Winter Series

Wisła All iN! przegrywa 1:2 w półfinale Pinnacle Winter Series z Apeks i odpada z walki o 40 000$ i wyjazd na LAN Sweet LAN 2022. Trzymapowy pojedynek rozpoczął się niezwykle dobrze dla Białej Gwiazdy, lecz zawodnicy norweskiej organizacji nie poddali się i wygrali dwie kolejne mapy, a tym samym całe spotkanie. Trzeba jednak pogratulować Wiślakom dobrego występu i liczyć na równie dobrą grę podczas Intel Extreme Masters Katowice już za 2 tygodnie.

Wisła All iN! 1:2 Apeks
Ancient 16:5 Nuke 11:16 Overpass 9:16

Koniec pięknej serii na Nuke’u

Spotkanie półfinałowe ze skandynawsko-słowackim zespołem rozpoczęło się na Ancient, który był wyborem Apeks. Krzysztof „Goofy” Górski od samego początku udowadniał rywalom, że nie mają czego na tej mapie szukać. Wykręcił zawrotne statystyki 28-10, a Biała Gwiazda po wygraniu połówki 13:2 domknęła całość rezultatem 16:5. Przed startem Nuke’a polscy kibice tryskali optymizmem, gdyż Wisła na tej mapie miała 8 wygranych pojedynków z rzędu. Miała, bo niestety druga odsłona tego pojedynku nie przebiegła po ich myśli. Początek zapowiadał bardzo zacięte starcie, gdyż przez cały czas mieliśmy wynik remisowy. Końcówka pierwszej połowy należała jednak do norweskiej organizacji, którą wygrała 9:6. Po zmianie stron i przegranej pistoletówce przez Wisłę sytuacja nie uległa zmianie i dalej to nasi rywale dyktowali tempo. Piękna seria zespołu prowadzonego przez Mariusza „Loorda” Cybulskiego odeszła niestety w niepamięć.

Apeks kończy marzenia Białej Gwiazdy

Nuke wygrany przez Apeks 16:11 oznaczał, że do wyłonienia rywala K23 w finale potrzebna będzie trzecia mapa — wybór padł na Overpassa. Lepiej rozpoczęli zawodnicy Apeks, którzy wyszli na kilkupunktowe prowadzenie. Wynik 9:6 do przerwy dawał nadzieję na comeback po zmianie stron. Tak niestety się jednak nie stało i podobnie jak na poprzedniej mapie przewaga naszych rywali rosła z rundy na rundę. Urosła niestety aż do punktu meczowego dla Apeks, gdzie przy próbie obrony bombside’u B Grzegorz „Szpero” Dziamałek oślepił swojego kolegę zespołowego, co poskutkowało zabiciem pozostałych żyjących Wiślaków. Overpass rezultatem 16-9 wpadł na konto naszych rywali, którzy jednocześnie wygrali całą serię 2-1 i to oni zmierzą się z K23 w wielkim finale. Mimo to należy pogratulować zawodnikom Wisły Kraków za fantastyczny występ w tej edycji Pinnacle Winter Series, bo awans do półfinału i pokonanie po drodze takich organizacji jak MOUZ NXT czy Furia to spore osiągnięcie. Jest to niewątpliwie dobry prognostyk przed zbliżającym się Intel Extreme Masters Katowice.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Ahri

Patch 12.3 już w LoL-u. Wiele zmian w przedmiotach, wielkie zmiany u Ahri

Bohaterowie Dwie pozycje na liście wzmocnionych, trzy na liście do modyfikacji i aż osiem postaci, które oberwały nerf hammerem w łatce 12.3. W przyp...