Z kim zmierzą się Polacy?

Wielu spore nadzieje wiąże z występem Wisły All iN! Games Kraków i trudno się dziwić. Wszak Biała Gwiazda dopiero co wzmocniła się Michałem "snatchiem" Rudzkim i Kamilem "Sobolem" Sobolewskim. Nie da się jednak ukryć, że los nie był dla Białej Gwiazdy szczególnie łaskawy, bo już w pierwszej rundzie rywalizacji natrafiła ona na Ninjas in Pyjamas. Co prawda nie wiadomo, czy NIP w Katowicach wspierać będzie Nicolai "dev1ce" Reedtz, ale nawet bez Duńczyka skandynawska formacja na papierze jest zespołem o kilka klas od Wisły mocniejszym. Niełatwo będzie też później, bo niezależnie od wyniku potyczki z Ninjas, podopieczni Mariusza "Loorda" Cybulskiego w kolejnej rundzie podejmą Fnatic lub też uczestników ostatniego Majora z Copenhagen Flames. A warto pamiętać, że aby awansować do turnieju głównego, Wiślacy potrzebować będą aż dwóch zwycięstw, podczas gdy dwie porażki oznaczać będą koniec marzeń o dalszych zmaganiach.

A co z pozostałymi naszymi rodakami? Weźmy takiego Mateusza "mantuu" Wilczewskiego, którego OG w pierwszej rundzie mierzyć się będzie z Renegades. Obie ekipy wzięły udział w niedawnej szufli transferowej, ale nie wszystkie one wyszły z niej w korzystny dla siebie sposób. O ile bowiem drużyna mantuu znalazła następcę Aleksiego "Aleksiegob" Virolainena, którym został Nemanja "nexa" Isaković, tak w przypadku Renegatów wciąż nie wiadomo, kto zastąpi Liama "maltę" Schembriego. Nieoficjalnie mówi się jednak, że jako zmiennik swoją byłą organizację może wesprzeć pozostający obecnie na ławce rezerwowych EXTREMUM Jay "Liazz" Tregillgas. Z kolei Paweł "dycha" Dycha, Olek "hades" Miśkiewicz i ich koledzy z ENCE swoją przygodę z IEM-em zaczną od starcia z rewelacją Sztokholmskiego Majora, czyli Entropiq. Jednocześnie będzie to debiut pozyskanego dopiero co Pavle "madena" Boškovicia jako pełnoprawnego członka zespołu. Co ciekawe, istnieje szansa, że w kolejnym meczu OG oraz ENCE zagrają ze sobą!

Pary pierwszej rundy play-inów IEM Katowice 2022 prezentują się następująco:

vs vs
Ninjas in Pyjamas Wisła All iN! OG Renegades
vs vs
Copenhagen Flames Fnatic ENCE Entropiq
vs vs
GODSENT MOUZ BIG Complexity Gaming
vs vs
Sprout FaZe Clan MIBR Astralis

Intel Extreme Masters Katowice 2022 odbędzie się między 15 a 27 lutego. Łączna pula nagród turnieju wyniesie milion dolarów, z czego dla triumfatorów wielkiego finału przewidziano 400 tysięcy dolarów.