Powroty do Illuminar

Co warte wspomnienia, włodarze Illuminar postanowili w tym wypadku postawić na starych znajomych. W ten sposób do drużyny spod znaku błękitnego oka powrócili Tomasz "phr" Wójcik oraz Piotr "morelz" Taterka – ten pierwszy grał już w organizacji między wrześniem a grudniem 2020, drugi zaś był z nią związany od lutego do maja 2021. Pewne powiązania ze swoim nowym pracodawcą ma także Wiktor "mynio" Kruk, który już w 2019 roku mógł trafić do IHG, ale wówczas zdecydował się pozostać w Wiśle All iN! Games Kraków.

Obecnie cała trójka pozostawała bez stałego zatrudnienia, bo phr i mynio wraz z końcem roku opuścili wspomnianą już Wisłę All iN!, podczas gdy morelz zakończył występy w Teamie ESCA Gaming. Bezrobotny był także czwarty nowy nabytek Illuminar, czyli Bartek "mASKED" Trybuła – 21-latek dopiero co opuścił Tarczyński Protein Team. Tak czy inaczej, ostatnim elementem składu, zgodnie zresztą z wcześniejszymi zapowiedziami, będzie Błażej "zaNNN" Bączkowski, który jako jedyny członek poprzedniej drużyny IHG zachował swoją posadę.

W tej sytuacji skład Illuminar Gaming prezentuje się następująco:

Błażej "zaNNN" Bączkowski
Tomasz "phr" Wójcik
Piotr "morelz" Taterka
Wiktor "mynio" Kruk
Bartek "mASKED" Trybuła

Czas na lana!

Pewną ciekawostką jest fakt, że chociaż organizacja zaprezentowała swoich graczy dopiero teraz, to ci zdążyli już odnieść pod jej banderą pierwszy sukces. W ostatni weekend awansowali oni wszak do ESL Mistrzostw Polski, co oznacza, że już we wtorek pojawią się w Katowicach, by wziąć udział w trzech lanowych kolejkach nowego sezonu. Dla Illuminar będzie to powrót do ESL MP po tym, jak latem ubiegłego roku formacja postanowiła zrezygnować z rozgrywek ESL Polska na rzecz Polskiej Ligi Esportowej.