Astralis 2 : 1 Fnatic
Inferno 16:11 Overpass 6:16 Ancient 19:15

Początek meczu należał do Fnatic, które w ataku raz za razem wyprowadzało zabójcze ciosy. To nie był dobry prognostyk dla Astralis, bo to przecież ten zespół postawił na Inferno. Jak się jednak okazało, był to wybór trafiony. Od stanu 0:7 Duńczycy oddali rywalom tylko cztery oczka i pewnie wyszli na prowadzenie w całym meczu. Na Overpassie nie mieli już jednak nic do powiedzenia, ograniczając się do tylko trzech rund wygrywanych na połowę. I to włącznie z pistoletówką. O wszystkim zadecydować musiał więc Ancient, gdzie po raz pierwszy przyszło nam śledzić wyrównaną końcówkę. W regulaminowym czasie gry obie formacje wymieniały się seriami zdobywanych punktów, a jako pierwsze rundę meczową miało Fnatic. Brytyjsko-szwedzka kompania nie wykorzystała swojej jedynej, jak się później okazało, szansy i w dogrywce poległa z kretesem, nie wygrywając ani jednej tury.

FURIA Esports 1 : 2 G2 Esports
Nuke 13:16 Mirage 16:13  Inferno 10:16

W drugim meczu losy dwóch pierwszych potyczek rozstrzygały się późno. Co ciekawe, na Nuke'u oba zespoły pewniej czuły się w ataku. Ani FURIA, ani G2 nie potrafiły też przekuć wygranych pistoletówek w udany start połowy. Ostatecznie nieco lepsi okazali się gracze ze Starego Kontynentu, którzy zwyciężyli 16:13. Na Mirage'u wynik uległ lustrzanemu odbiciu, choć tym razem walka nie toczyła się cios za cios, a raczej seriami. W pewnym momencie Brazylijczycy prowadzili już nawet 15:8, ale szaleńczy zryw G2 wprowadził w ich szeregach niepewność. W końcu udało się jednak postawić kropkę nad i. Decydujące było więc Inferno, gdzie od początku do końca przeważali Samurajowie. FURIA tylko raz zdołała się zbliżyć do oponenta na dystans jednego oczka, przegrywając ostatecznie 10:16.

W kolejnej parze spotkań przeniesiemy się do grupy A, gdzie o lepsze rozstawienie w play-offach walczyć będą Heroic i Virtus.pro. Miejsca w fazie pucharowej nie są jeszcze pewne Gambit Esports oraz Ninjas in Pyjamas, które staną do bezpośredniego boju. Finał drabinki wygranych obejrzeć będzie można wraz z polskim komentarzem w ESL.TV Polska. Po więcej informacji na temat turnieju CS:GO w ramach IEM Katowice 2022 zapraszamy do naszej relacji tekstowej.