STS
IEM Katowice 2022 Spodek
fot. ESL

Finał IEM Katowice 2022 z rekordową oglądalnością!

Powrót kibiców CS:GO do katowickiego Spodka był bez wątpienia wielkim wydarzeniem. Tłumy dopingujące z wysokości trybun najlepsze zespoły na świecie świetnie wywiązały się z budowania atmosfery wielkiego esportowego święta. Ale dopisali również widzowie zgromadzeni na transmisjach.

IEM Katowice pobiło swój własny rekord

I to dopisali w stopniu znacznym. Jak bowiem wskazują wyliczenia serwisu Esports Charts, w szczytowym momencie wielki finał Intel Extreme Masters Katowice 2022 pomiędzy G2 Esports a FaZe Clanem oglądało 1,12 miliona osób! To rekordowy wynik jeżeli chodzi o imprezę Counter-Strike’a, która nie ma statusu Majora! Co znaczące, dotychczas największą liczbą osób, które jednocześnie oglądały stream, mógł pochwalić się IEM Katowice 2020 – wówczas peak wyniósł ok. 1 miliona widzów. Można więc mówić o znaczącym poprawieniu dotychczasowego rekordu, dzięki któremu IEM Katowice 2022 stał się też piątym pod względem „peak viewers” turniejem w całej historii sceny CS:GO, ustępując jedynie Majorom w Sztokholmie, Atlancie, Bostonie oraz Katowicach.

CS:GO Esports Charts
fot. Esports Charts

Przypomnijmy, że wielki finał IEM Katowice 2022 zakończył się po dwóch z pięciu zaplanowanych map. Bynajmniej jednak nie był to mecz jednostronny, bo FaZe pokonało G2 wynikiem 3:0 dopiero po wielu dogrywkach, których następstwem były aż 122 rozegrane rundy. Spory wkład w ten niewątpliwy sukces miał Helvijs „broky” Saukants, który w uznaniu swoich zasług otrzymał tytuł ESL Pro Tour DHL MVP, a podobnym wyróżnieniem uhonorował go również serwis HLTV.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Sinmivak, AGO ROGUE, Ultraliga

AGO ROGUE kontra Zero Tenacity. Startuje przedostatnia runda Ultraligi

Zero Tenacity podejmie AGO ROGUE Na start przyjdzie nam obejrzeć mecz pomiędzy Goskillą oraz devils.one. Diabły obecnie nie mają żadnych szans na mie...