STS
fot. Ultraliga/Paweł Bastrzyk

Walki na dolnej rzece i wielki powrót RGO. Najlepsze zagrania 8. rundy Ultraligi

Już dziś wchodzimy w decydujący etap fazy zasadniczej Ultraligi. Dowiemy się wreszcie, kto dostanie się do play-offów, a kto będzie mógł się z nimi pożegnać. Póki co, jedynie devils.one są poza stawką, ale awans Illuminar Gaming, Goskilli oraz Gentlemen’s Gaming jest pod bardzo dużym znakiem zapytania. Zanim jednak do tego przejdziemy, zachęcamy do zapoznania się z najlepszymi zagraniami poprzedniej, ósmej kolejki Ultraligi.

5. Po co komu Porażenie?

Ultraliga w 8. tygodniu była niezwykle różnorodna. „Plejsy” rozpoczynamy od kradzieży smoka przez Parisa „Souliego” Sitzoukisa w meczu przeciwko Teamowi ESCA Gaming. W 26. minucie drużyna Franciszka „Harpoona” Gryszkiewicza skutecznie wypchnęła przeciwników za rzekę. Ci, wiedząc, że nie mają przewagi liczebnej postanowili się wycofać, ale za ścianą leża smoka pozostał dżungler Iron Wolves. W momencie, kiedy pasek punktów zdrowia potwora zbliżył się ku zerze, Australijczyk użył Zrównania z Ziemią i dobił monstrum. No i po co komu smite?

4. Ultraliga wita Mrozka

Choć Adrian „Mrozku” Skonieczny dopiero zadebiutował w Ultralidze, pokazał on, że czuje się tam jak ryba w wodzie. W 17. minucie gry z Illuminar Gaming ESCA przejęła smoka, a następnie Harpoon zainicjował walkę. Nowy środkowy TEG wskoczył na tylną linię przeciwników, gdzie dosłownie ich zmiażdżył. Najpierw padł Kamil „Piwek” Staroń, a następnie Marcin „Warszi” Surała, którego życie zostało nieco przedłużone Chronoskokiem. Bez swoich prowadzących drużyna nie miała już żadnych szans. W finalnym rozrachunku wyeliminowani zostali wszyscy gracze IHG, a ESCA uszła bez strat.

3. Pięcioosobowy Rozbłysk Słoneczny

Gracze Komil & Friends wygraną z Goskillą zrobili ogromny skok w stronę play-offów. Szczególnie dobrze wyglądało ich zagranie z 17. minuty rozgrywki. Walkę zainicjował Maciej „minemaciek” Wicher, trafiając Rozbłyskiem Słonecznym aż 5 przeciwników. Jeden z nich został ogłuszony, natomiast reszta straciła prędkość poruszania się. Na plecy zawodników GSK wskoczył Sebastian „Tracyn” Wojtoń i chwilę po tym dwóch z nich upadło. Dodatkowo, Kuba „many” Tylman użył świetnej Wiecznej Zmarzliny. Pozwoliło to wyeliminować pozostałych oponentów, a KNF przejęło wieże oraz smoka.

2. RGO wraca do gry

Spotkanie pomiędzy AGO ROGUE oraz Zero Tenacity było doprawdy szalone. Wszyscy myśleliśmy, że w 30. minucie gra się zakończy, jednak czekała nas niemała niespodzianka. Akademia Łotrzyków odparła natarcie podopiecznych serbskiej organizacji, a po kilku dłuższych chwilach sama wygrała mecz. W walce drużynowej pod Nexusem ogromne obrażenia Ardiana „Nite’a” Spahiu i Jochema „Rabble’a” van Graafeilanda pozwoliły RGO zneutralizować linię frontu Z10. Pozostali przeciwnicy ruszyli do ucieczki, lecz na nic się to nie zdało. Za głowy Sebastiana „Sebekxa” Smejkala i kolegów posypały się spore sumy złotych monet, dodatkowo ułatwiające powrót AGO ROGUE do rozgrywki.

1. Walka drużynowa Dżentelmenów

W czwartej kolejce Ultraligi najlepszą akcją była walka drużynowa Gentlemen’s Gaming na dolnej rzece. Co zabawne, kilka tygodni później wracamy do tej samej drużyny i tego samego miejsca na Summoner’s Rifcie, choć tym razem przeciwnikami byli zawodnicy Zero Tenacity, a nie Iron Wolves. Po zabraniu smoka przez Teodora „Vzz” Cholakova Dżentelmeni ruszyli do natarcia. Kluczowym momentem tej akcji było podebranie przez Jakuba „Arianę” Śliwonika superumiejętności Gnara i rzucenie trzema przeciwnikami o ścianę. Mimo tego, Wojciech „Wojtus” Świder i spółka byli w stanie utrzymać się na nogach i przez chwilę mogło się wydawać, że to oni wygrają potyczkę. Do przodu jednak heroicznie wskoczył Kuba „Grzybek” Jagiełka, dając eliminację Adrianowi „Adisonowi” Głuszczenko. Ten następnie był w stanie wykasować mocno osłabionych już zawodników Z10, doprowadzając do ich unicestwienia.


Kolejne mecze Ultraligi ruszają już we wtorek. Po więcej informacji dotyczących siódmej edycji rozgrywek Polsat Games w League of Legends zapraszamy do naszej relacji tekstowej, do której przejdziecie po kliknięciu poniższego baneru:

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

GameAgents wreszcie z trenerem. Nodsury dołącza do sztabu młodej drużyny

Były analityk HONORIS powraca do pracy Tym oficjalnie został Szymon "Nodsury" Kościelniak. 21-latek w przeszłości współpracował m.in. z M1 EDEN i x-k...