STS
fot. Ultraliga/Paweł Bastrzyk

Forsaken w play-offach, Goskilla odpada. sheru i spółka zwyciężają w Ultralidze

W drugim meczu ostatniej kolejki Ultraligi spotkali się Forsaken oraz Goskilla. Dla obu formacji spotkanie to było szalenie ważne. Zwycięstwo Forsaken w tym tygodniu równe było z awansem do play-offów. Z drugiej strony, Goskilla nie mogła pozwolić sobie na porażkę, gdyż ta wyeliminowałaby drużynę z fazy pucharowej. Po niecałych dwudziestu minutach gry w bardzo pewny sposób FSK odnotowało wygraną, tym samym zostając czwartą drużyną, która zagwarantowała sobie miejsce w top 6.

Goskilla
0:1 Forsaken
VeyLot
Sion
sheru
Ornn
Sh4dowUS
Hecarim
Jaunatis
Viego
Silas
Ahri
Domas
Corki
Jabuticaba
Aphelios
Ruf
Jinx
iLevi
Tahm Kench
Lokmays
Leona

W piątej minucie wszystkich zaskoczył Domantas „Domas” Musinas, zdobywając pierwszą krew w pojedynku jeden na jednego na środkowej alei. Kilkanaście sekund później na górze Summoner’s Riftu pojawił się Tomas „Jaunatis” Janaudis i pomógł zdobyć Dawidowi „sheru” Wojewodzie eliminację. Przeciwnicy jednak nie próżnowali i pokonali pierwszego smoka. Do większej potyczki doszło w okolicach trzynastej minuty, kiedy to na dolnej linii zawalczyli zawodnicy obu drużyn, ale przewaga złota utrzymała się po stronie Forsaken.

Świetna teleportacja polskiego toplanera dała kolejne zabójstwa na konto graczy w kapturach. W tym samym momencie w centralnej części mapy doszło do akcji dwójkowej dżunglerów i środkowych, którą wygrali Jaunatis oraz Domas. Nagle okazało się, że FSK zaczęło dominować mecz, a gracze GSK musieli przejść do obrony. W 19. minucie Silasowi „Silasowi” de Jongowi udało się zdobyć podwójną eliminację, choć jak mogliśmy się dowiedzieć chwilę później, nie zdała się ona na wiele.

W 20. minucie zawodnicy Forsaken świetnie rozegrali walkę drużynową, a różnica w złocie sięgnęła siedem tysięcy. Krótko po pojawieniu się na mapie Barona Nashora, drużyna Radosława „Sh4dowUSa” Walkowiaka w akcie desperacji podjęła się próby jego zabójstwa. Nie przyniosło to jednak oczekiwanych efektów. Przeciwnicy zorientowali się szybko, co dzieje się na mapie i ruszyli z odsieczą. GSK musiało oddać potwora, by uniknąć kolejnych strat. Gracze FSK po otrzymaniu wzmocnienia jednym natarciem wdarli się do bazy oponentów i zakończyli spotkanie. Zwycięstwo dało im udział w play-offach Ultraligi, Goskilla natomiast będzie musiała obejść się smakiem, gdyż do fazy pucharowej będzie mogła się dostać najwcześniej dopiero latem.

Po więcej informacji dotyczących siódmej edycji Ultraligi zapraszamy do naszej relacji tekstowej, do której przejdziecie po kliknięciu poniższego baneru:

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Fantasyexpo ponownie zorganizuje eliminacje do BLAST Premier Spring Showdown

Fantasyexpo znowu gra z BLASTEM – Ekosystem BLAST Premier pozostaje otwarty na nowych uczestników z całego świata. Cykl kwalifikacji do Spring Showdo...