Kłopoty kadrowe BRO

Chodzi tutaj o zespół Fredit BRION, który od jakiegoś czasu ma ogromne problemy w swoim składzie. Powodem jednak bynajmniej nie są wewnętrzne zatargi, czy nieporozumienia wśród zawodników. Wszystkiemu winien jest COVID-19, atakujący ekipę w najgorszym możliwym momencie. Najpierw cały pierwszy garnitur drużyny został wysłany na kwarantannę, toteż organizacja musiała wzywać do gry swoją akademię do pojedynku z T1. Już to było sporym ciosem dla załogi, a rezultat spotkania był raczej oczywisty. Wczoraj natomiast okazało się, że w szeregach drugiej dywizji również znaleźli się zawodnicy, u których wynik testu wyszedł pozytywny. BRO zostało zatem zmuszone do oddania walkowera w dzisiejszym meczu z Gen.G.

Sytuacja jest o tyle niefortunna, że przedstawiciele organizacji byli już na ostatniej prostej do fazy pucharowej z punktem przewagi nad resztą kandydatów. Teraz ich szanse na przejście dalej znacznie się zmniejszyły, bowiem finalny mecz, jaki ich czeka, zostanie rozegrany przeciwko DWG KIA. Jeżeli zatem zarówno kt Rolster jak i Kwangdong Freecs wygrają swoje pojedynki zaplanowane na dziewiąty tydzień zmagań, a BRO nie uda się zwyciężyć Heo "ShowMakera" Su i jego kompanów, to zespół ten będzie musiał pożegnać się z szansami na etap pucharowy.

KDF z łatwym zadaniem, KT dużo trudniejszym

Mimo to wcale tak się stać nie musi. Wszystko za sprawą tego, iż droga do play-offów Lee "Arii" Ga-eula i spółki wcale nie jest usłana różami. Co prawda w starciu otwierającym ostatnią kolejkę rywalizacji przyjdzie im się zmierzyć z Nongshim RedForce, czyli trzecią od końca ekipą LCK, ale drugi mecz to już zdecydowanie wyższa półka. Piątkowym rywalem KT będzie ekipa Hanga "Peanuta" Wang-ho, plasująca się na ten moment na drugiej lokacie. Przegrana w tym pojedynku może okazać się gwoździem do trumny podopiecznych Kanga "Hiraia" Dong-hoona.

Celowo pominąłem w tym wypadku reprezentantów Kwangdong Freecs. Sprawa ekipy Parka "Teddyego" Jin-seonga jest bardzo prosta – wygrana na dwie najgorsze formacje niemal zapewni im udział w fazie pucharowej. Wszyscy jednak dobrze wiemy, że często nawet murowani faworyci do zwycięstwa potykają się w takich bataliach i tracą cenne punkty, które teraz są na wagę złota. Jeśli jednak KDF poprawnie przepracowało ostatnie dni i wyciągnęło wnioski z minionych porażek, to istnieją spore szanse, że to właśnie tę formację obejrzymy już niebawem w kolejnym etapie koreańskich rozgrywek.

T1 po zachowanie czystego konta

Na sam koniec warto poświęcić kilka chwil uwagi drużynie Lee "Fakera' Sang-hyeoka. Ta bowiem nadal pozostaje niepokonana i już dwa mecze wstecz pobiła rekord LCK w liczbie wygranych starć z rzędu. T1 jednak nie ma zamiaru się zatrzymywać, a w tym momencie z pewnością celem jest zakończenie splitu bez przegranej. I to jest bez dwóch zdań w zasięgu ręki podopiecznych Choi'a "Polta" Seong-huna. Na pierwszy ogień ekipa 25-letniego Koreańczyka podejmie Liiv SANDBOX, czyli drugą najgorszą formację zmagań. Tutaj wynik powinien być formalnością. Nieco twardszy orzech do zgryzienia T1 będzie miało w ostatnim dniu rywalizacji, gdyż wówczas naprzeciw stanie DRX. Cho "BeryL" Geon-hee i jego towarzysze zajmują na ten moment najniższe miejsce podium i wydają się być już teraz jedynym godnym rywalem, będącym w zasięgu pokrzyżowania planów liderów stawki.

Harmonogram dziewiątego tygodnia LCK Spring 2022:

16 marca
9:00 Nongshim RedForce vs kt Rolster BO3
12:00 Gen.G Esports 2:0 Fredit BRION BO3
17 marca
9:00 DRX vs DWG KIA BO3
12:00 Kwangdong Freecs vs Hanwha Life Esports Hanwha Life Esports BO3
18 marca
9:00 T1 vs Liiv SANDBOX BO3
12:00 kt Rolster vs Gen.G Esports BO3
19 marca
9:00 Nongshim RedForce vs Hanwha Life Esports Hanwha Life Esports BO3
12:00 Fredit BRION vs DWG KIA BO3
20 marca
9:00 Kwangdong Freecs vs Liiv SANDBOX BO3
12:00 T1 vs DRX BO3

Tak prezentuje się tabela przed startem dziewiątej kolejki:

# Drużyna M W P Bilans
1. T1 16 16 0 32 – 6
2. Gen.G Esports 17 14 3 28 – 11
3. DRX 16 11 5 22 – 15
4. DWG KIA 16 10 6 25 – 13
5. Fredit BRION 17 7 10 19 – 24
6. kt Rolster 16 6 10 16 – 21
7. Kwangdong Freecs 16 6 10 15 – 21
8. Nongshim RedForce 16 4 12 13 – 27
9. Liiv SANDBOX 16 4 12 10 – 26
10. Hanwha Life Esports Hanwha Life Esports 16 3 13 11 – 27

Wszystkie mecze wiosennego splitu LCK będziecie mogli obejrzeć z angielskim komentarzem na Twitchu oraz YouTube. Transmisja rozpoczynać się będzie każdego kolejnego dnia, aż do niedzieli, o godzinie 9:00.