STS
Czypsy, Lucker
fot. Iron Wolves oraz AGO ROGUE

AGO ROGUE czy Iron Wolves? Dziś poznamy pierwszego finalistę Ultraligi

Już dzisiaj czeka nas ciekawe widowisko w ramach fazy pucharowej Ultraligi. W finale drabinki wygranych Iron Wolves zmierzy się z niekwestionowanym liderem rozgrywek, czyli AGO ROGUE. Zwycięzca powędruje bezpośrednio do finału, podczas gdy przegrany będzie musiał rozegrać jeszcze jedną serię z triumfatorem jutrzejszego pojedynku. 

Królewskie AGO ROGUE kontra nowy pretendent

Na przestrzeni drugiej połowy sezonu regularnego klarownym stał się fakt, że na akademię Łotrzyków znowu nie ma mocnych. Jakub „Sinmivak” Rucki wraz z kolegami wyprzedzili Team ESCA Gaming i rozsiedli się wygodnie w fotelu lidera. Podczas gdy TEG notowało kolejne rundy spadkowej formy, Franciszka „Harpoona” Gryszkiewicza i spółkę wyprzedził też inny niespodziewany rywal. Nowym zagrożeniem na ultraligowej scenie okazali się Iron Wolves. Wilki stopniowo zyskiwały na pewności siebie, by w ostatnich tygodniach zagwarantować sobie tytuł wicelidera fazy zasadniczej. Tym samym zapewniły sobie też awans na European Masters razem z RGO.

Dzisiaj przyjdzie nam oglądać pierwszą w historii serię pomiędzy obiema formacjami. Wyniki z siódmej edycji na razie pokazują, że to zespół z Damianem „Luckerem” Konefałem postrzegany będzie jako ekipa mocniejsza. O oczywistym faworycie jednak mówić jeszcze nie możemy. Co prawda AGO ROGUE dwukrotnie uporało się już z dzisiejszym rywalem, ale lekceważenie Wilków pozwoliło IW wylądować na drugim miejscu w tabeli. Sinmivak wraz z kolegami muszą więc dać z siebie wszystko i nie powtórzyć błędów innych.

Iron Wolves liczy na leśnika

Iron Wolves gra świetnie jako zespół i to zapewne na tej płaszczyźnie będzie chciało uzyskać jakąkolwiek przewagę w tym meczu. Jeśli będziemy szukać indywidualności, które mogą pomóc Wilkom przejąć inicjatywę, to z pewnością należy mieć na oku Parisa „Souliego” Sitzoukisa. Australijski leśnik był w tym sezonie jednym z najstabilniejszych i najlepszych elementów tego zespołu. Rywalizacja w lesie pomiędzy nim a Jochemem „Rabblem” van Graafeilandem będzie więc niezwykle ciekawym widowiskiem, na które obserwatorzy Ultraligi powinni zwrócić szczególną uwagę.

Nie ma jednak wątpliwości – AGO ROGUE będzie w stanie spróbować wyjść na prowadzenie z każdej strony. To ekipa naszpikowana talentem, a jego apogeum znajduje się na pozycji strzelca. Luckera raczej nie trzeba nikomu przedstawiać. To zawodnik kompletny, który już niejednokrotnie niósł swoich kolegów na barkach. Często w tym sezonie jednak wcale tego robić nie musiał. RGO potrafi wykorzystać swój potencjał także i na innych pozycjach czy też w innych rejonach mapy, zatem Wilki będą musiały mieć się na baczności przez całą serię.

22 marca

Finał drabinki wygranych

17:00 AGO ROGUE vs Iron Wolves BO5

Spotkanie pomiędzy AGO ROGUE oraz Iron Wolves będziecie mogli obejrzeć z polskim komentarzem w telewizji, na Twitchu oraz w serwisie YouTube. Transmisja rozpocznie się około godziny 16:40, natomiast pierwsza gra wystartuje dwadzieścia minut później. Po więcej informacji dotyczących siódmego sezonu Ultraligi zapraszamy do naszej relacji tekstowej:

Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
warzone rebirth island aktualizacja

Aktualizacja Warzone: zwiększone zdrowie oraz zmiany na Rebirth Island

Przeróbka drugiej mapy Rebirth Island od samego początku była traktowana nieco po macoszemu. Na przestrzeni całego ostatniego roku ilość zmian była t...