STS
Xizt Heroic IEM Katowice 2022
fot. ESL/Stephanie Lindgren

Xizt już oficjalnie trenerem Heroic. Szwed zostaje w organizacji

Richard „Xizt” Landström szeregi Heroic zasilił pod koniec października ubiegłego roku. Legendarny gracz został wówczas zaprezentowany jako nowy analityk składu CS:GO, ale bardzo szybko okazało się, że jego rola będzie wyglądać zupełnie inaczej.

Xizt zostaje na dłużej

Już podczas PGL Major Stockholm 2021 stanął on bowiem za plecami członków duńskiej ekipy jako ich trener. Co więcej, nie była to tylko jednorazowa sytuacja, bo 31-latek tę samą funkcję pełnił także na wszystkich kolejnych imprezach, doprowadzając swoich podopiecznych m.in. do półfinału Intel Extreme Masters Katowice 2022. Nie jest więc zaskoczeniem, że wreszcie po pięciu miesiącach Heroic oficjalnie potwierdziło, iż od teraz Xizt będzie już pełnoprawnym szkoleniowcem drużyny. Przy okazji Szwed przedłużył swoją umowę z dotychczasowym pracodawcą.

Sztab Heroic rozbudowany

Jednocześnie przedstawiono sztab osób, które wspomagają Landströma w jego pracy z ekipą. Dotychczas kojarzyliśmy tylko jednego z nich, tj. Troelsa Robla, który od ponad roku pracuje ze składem jako trener mentalny. Niemniej teraz wiemy już, że przy zespole znajduje się też Thomas „haste” Dyrensborg, który w przeszłości odpowiadał jako trener za wyniki SK Gaming i Nigmy Galaxy, a obecnie zajmuje stanowisko analityka. Z kolei Kasper Straube został zaangażowany jako fizjoterapeuta oraz menadżer drużyny.

Informacja o pozostaniu Xizta została opublikowana przez Heroic dzień przed tym, jak skład rozpocznie swoją przygodę z 15. sezonem ESL Pro League. Przypomnijmy, że jednym z grupowych rywali zawodników Landströma będzie x-kom AGO, aczkolwiek podczas inauguracyjnej serii starć Skandynawowie podejmą Complexity Gaming.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Boombl4 Natus Vincere IEM Katowice 2022

NAVI osłabione przed ESL Pro League. Boombl4 tymczasowo poza grą

Posiłki z akademii wspomogą NAVI Kirill "Boombl4" Mikhailov, bo o nim tu mowa, otrzymał pozytywny wynik testu PCR na COVID-19. Z tego też powodu 23-l...