STS
snatchie Wisła All iN! Games Kraków IEM Katowice 22
fot. Wisła All iN! Games Kraków/Jeremi Śpiewak

Wisła Games przegrywa z HEET. Biała Gwiazda spada do drabinki przegranych ESL Challenger

Wisła All iN! Games Kraków ponosi porażkę z HEET 0:2 w ESL Challenger League Season 40 po ekscytującej walce, która nie została odzwierciedlona wynikiem. Polacy pomimo okropnej pierwszej połowy na Inferno pokazali charakter i walczyli do końca.

Wisła Games 0:2 HEET
Overpass 10:16 Inferno 9:16 Dust 2

Wisła na trudnej przeprawie pokazała charakter

Pierwsza mapa w postaci Overpassa rozpoczęła się dobrze dla zawodników Wisły po stronie terrorystów. Po zwycięskiej pistoletówce trzy następne rundy również padły łupem Polaków. Niestety pozostałe odsłony tej połowy nie wyglądały już tak wybuchowo i naszym rodakom pozostało pocieszyć się tylko dwiema dodatkowymi wygranymi w pierwszej połowie. Wynik 6-9 dawał szanse zawodnikom Wisły. Na nieszczęście fanów polskiego CS-a Lucas „Lucky” Chastang i Alexandre „bodyy” Pianaro grali znakomicie. Francuzi poprzez zdobycie pierwszej rundy drugiej połowy zapowiedzieli rychły koniec mapy otwierającej serię. Pomimo wyrównanej walki reprezentanci esportowej sekcji krakowskiego klubu piłkarskiego nie wygrali 26. potyczki i musieli liczyć na lepszy wynik na Inferno.

HEET jako strona terrorystów po udanej pistoletówce, zgarnęło pierwsze cztery rundy. Wisła odbiła w piątej bez straty gracza. Ósma wymiana przy stanie 2-5 dla przedstawicieli belgijskiej organizacji była kluczowa ze względu na delikatną ekonomię obu formacji. Jednak to Francuzi znów wyszli obronną ręką. Przy pełnym zakupie i wyniku 2-8 Polacy po raz kolejny stracili rundę i mecz stał się bardzo trudny. HEET z bardzo agresywną grą zajeżdżali zespół Michała „snatchiego” Rudzkiego. Przy fatalnym wyniku 2-12 zawodnicy Wisły musieli obudzić się z letargu i zagrać solidnie. Świetnie skoordynowane odbicie bombsite’u pomogło dać nadzieję polskim kibicom. Po zmianie stron to na Wiśle ciążył obowiązek wygrania pistoletówki. Niestety ta padła łupem Francuzów i pierwszą wygraną rundą była ta, która ustaliła wynik na 4-14.  Rodzima piątka dała nadzieje fanom ze świetną grą i kluczowymi eliminacjami przed podłożeniem bomby. Pierwszy punkt meczowy zawodnicy Wisły obronili. Po dłuższej przerwie wywołanej problemami technicznymi po stronie francuskiego kolektywu czekał nas kolejny punkt meczowy przy stanie 9-15. Następna runda była spokojną egzekucją Polaków, a przeciwnicy mogli się cieszyć wygraną.

Po więcej informacji na temat europejskiej ESL Challenger League Season 40 zapraszamy do naszej relacji, do której przejść można po naciśnięciu na poniższy baner.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Harpoon Team ESCA Gaming Ultraliga

ESCA broni się przed reverse sweepem. Zespół Harpoona zagra o mistrzostwo Ultraligi!

Team ESCA Gaming 3:2 Iron Wolves WOLF 0:1 TEG Kakan Jayce HeSSZero Aatrox Souli Trundle...