Młoda i agresywna ESCA

Już o godzinie 17:00 na Summoner's Rifcie pojawią się zawodnicy obu drużyn. Faworytem w spotkaniu są Łotrzyki, choć podopieczni Mikołaja "Vounghuarda" Truszczyńskiego nie tylko w trakcie play-offów, ale też przez cały sezon regularny, udowadniali, że są piekielnie dobrymi graczami. W szczególności zwracaliśmy uwagę na dolną alejkę TEG. Tam Franciszek "Harpoon" Gryszkiewicz oraz Igor "marlon" Tomczyk dominowali przeciwników w niemal każdym meczu, co następnie prowadziło do zwycięstw.

Play-offy pokazały jednak, że pozostali członkowie zespołu również świetnie sobie radzą. Wczoraj, po wygranej w finale drabinki przegranych z Iron Wolves wynikiem 3:2, tytułem MVP serii po raz pierwszy nagrodzony został toplaner Teamu ESCA Gaming, Paweł "HeSSZero" Karwot. W każdej z gier był w stanie poprowadzić linię w taki sposób, by jego przeciwnik, Elias "Kakan" Edlund, poniósł jak największe straty. TEG to młodzi zawodnicy, ale już teraz pokazują, że będą przyszłością polskiej sceny League of Legends. Być może zwycięstwo w dzisiejszym finale tylko to przypieczętuje.

RGO idzie po swoje

Musimy jednak pamiętać, że AGO ROGUE w tym sezonie było teoretycznie o jeden szczebel wyżej niż reszta stawki. W części regularnej jedynie trzy porażki, choć jedna z nich właśnie na ESCĘ. W play-offach forma również dopisywała, ale w przypadku akademii Rogue ścieżka do finału była bardzo krótka. Wystarczyła jej jedna seria, w której Łotrzyki kompletnie podporządkowały sobie WOLF i wygrały szybkim i prostym wynikiem 3:0.

Tutaj będziemy z pewnością spoglądać na polskie akcenty. Jakub "Sinmivak" Rucki, często określany jako najlepszy toplaner w lidze, będzie o wiele trudniejszym przeciwnikiem dla HeSSZero niż Kakan. Strzelcem w RGO jest natomiast Damian "Lucker" Konefał, który już od roku 2019 uznawany jest za jednego z najlepszych polskich graczy LoL-a. Dodatkowo jest on zawodnikiem z najlepszą statystyką KDA pośród graczy wszystkich lig regionalnych – w tym sezonie wyniosła ona w jego przypadku 9,6. Do tego drużynę świetnie uzupełnia zagraniczna kombinacja dżunglera i środkowego. Jochem "Rabble" van Graafeiland i Ardian "Nite" Spahiu dobrze zaadaptowali się w polskiej lidze i sieją zamęt wśród przeciwników na Polach Sprawiedliwości. Słabszym punktem Łotrzyków można nazwać jedynie wspierającego, Leona "Leona" Antona. To właśnie tutaj ESCA będzie miała największą szansę, by zdobyć przewagę.

30 marca

Finał

17:00 AGO ROGUE AGO ROGUE vs Team ESCA Gaming, ESCA logo Team ESCA Gaming BO5

Serię AGO ROGUE kontra Team ESCA Gaming oglądać będzie można z polskim komentarzem w telewizji, na Twitchu oraz w serwisie YouTube. Transmisja rozpocznie się około godziny 16:40, natomiast pierwsza gra wystartuje dwadzieścia minut później. Po więcej informacji dotyczących siódmego sezonu Ultraligi zapraszamy do naszej relacji tekstowej: