STS
fot. K1ck eSports Club/Aleksandra Dorociak

Zero Tenacity za burtą EU Masters, reszta Polaków gra dalej

Drugi dzień play-inów European Masters za nami. Po jego zakończeniu z rozgrywkami pożegnało się osiem drużyn, które nie przebrnęły przez etap grupowy. Niestety, w gronie nieszczęśników znalazło się również reprezentujące Ultraligę Zero Tenacity, które mimo udanego pierwszego dnia w drugim poniosło trzy porażki w zaplanowanych meczach.

Zażarta walka o awans zakończona porażką

Po pierwszym dniu formacja Sebastiana „Sebekxa” Smejkala miała na koncie dwie wygrane, co było bardzo dobrym prognostykiem przed spotkaniami rewanżowymi. W nich jednak Z10 musiało uznać wyższość nie tylko Karmine Corp, ale też EGN Esports oraz mCon UltraGear. Ostatnią szansą na awans była potrójna dogrywka między reprezentantami Ultraligi, Portugalii oraz Beneluksu. W pierwszej jej rundzie Zero Tenacity pokonało co prawda MCON, lecz w decydującym starciu musiało uznać wyższość EGN, przez co zmagania w grupie kończy na trzeciej lokacie, podczas gdy wicemistrzowie LPLOL grają dalej.

Iron Wolves na drugim miejscu w grupie

Znacznie lepiej poszło drugiemu z reprezentantów polsko-bałtyckich zmagań, czyli Iron Wolves. Brązowi medaliści siódmego sezonu UL wczoraj zanotowali dokładnie taki sam bilans, co podczas pierwszego dnia, aczkolwiek tym razem pokonali oni lidera swojej grupy w postaci Vitality.Bee. W efekcie z grupy C awansują obie ekipy naszych rodaków – zespół Jakuba „Jactrolla” Skurzyńskiego wychodzi z pierwszej lokaty z tylko jedną przegraną, natomiast drużyna Kacpra „Czypsego” Zaparuchy awansuje z pozycji drugiej.

Polacy z sukcesem również w pozostałych zbiorach

Poza reprezentantami Ultraligi oraz Vitality.Bee rodzime akcenty mogliśmy oglądać też w pozostałych grupach i tam mamy również radosne informacje. Zaczynając od grupy A – tam o awans walczyło Entropiq z Kacprem „Moskalem” Moskalczykiem w roli analityka, a reprezentantom Czech i Słowacji udało się wydostać z drugiego miejsca. W grupie B natomiast fotel lidera zajęło Unicorns of Love Sexy Edition z Marcinem „iBo” Lebudą na pokładzie, natomiast drugie miejsce zajął Adrian „Odi11” Kruk i jego Bifrost.

Końcowa klasyfikacja w grupach play-inów EU Masters:

Grupa A Grupa B
# Drużyna M W P # Drużyna M W P
1. Barça eSports 6 5 1 1. UoL Sexy Edition 6 6 0
2. Entropiq 6 3 3 2. Bifrost 6 4 2
3. We Love Gaming 6 2 4 3. eSuba 6 1 5
4. Macko Esports 6 2 4 4. Valiance 6 1 5
Grupa C Grupa D
# Drużyna M W P # Drużyna M W P
1. Team Vitality Vitality.Bee 6 5 1 1. Karmine Corp 6 6 0
2. Iron Wolves 6 4 2 2. EGN Esports 7 3 4
3. For The Win Esports 6 2 4 3. Zero Tenacity 8 3 5
4. KRC Genk Esports 6 1 5 4. mCon LG UltraGear 7 2 5

Czołowa ósemka tego etapu powalczy o awans do głównego turnieju w finałach play-inów, których pary już znamy. W nich liderzy każdej z grup powalczą ze zdobywcami drugich miejsc, a zwycięzcy poszczególnych starć zamkną czołową szesnastkę całych zawodów. W pierwszym meczu Vitality.Bee podejmie EGN Esports, a w tym samym czasie Barça eSports zmierzy się z Bifrost. Później czekają nas spotkania pomiędzy Entropiq oraz UOL Sexy Edition, a także Iron Wolves z Karmine Corp. Wszystkie cztery spotkania odbędą się jutro.

Pary finałów play-inów EU Masters:

7 kwietnia
17:00 Vitality.Bee Team Vitality vs EGN Esports BO3
17:00 Barça eSports vs Bifrost BO3
20:00 Karmine Corp vs Iron Wolves BO3
20:00 UoL Sexy Edition vs Entropiq BO3

Po więcej informacji dotyczących European Masters 2022 Spring zapraszamy do naszej relacji tekstowej, do której przejdziecie po kliknięciu poniższego baneru:

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Rainbow Six Mobile

Szykujcie komórki! Oficjalnie zapowiedziano Rainbow Six Mobile

Siege w wersji mobilnej Dziś bowiem oficjalnie zapowiedziano Rainbow Six Mobile. Jak nietrudno się domyślić, mamy tutaj do czynienia z nową odsłoną t...